Borderlands 3 grą na wyłączność Epic Games Store?

Wymowne wpisy szefa Gearbox Software.

Gearbox Software na targach Pax East najprawdopodobniej ujawni Borderlands 3. Gracze zaczęli obawiać się jednak, że strzelanka na PC ukaże się wyłącznie za pośrednictwem Epic Games Store.

Źródłem niepokoju są wpisy opublikowane przez szefa studia - Randy'ego Pitchforda - 4 grudnia, a więc w dniu, gdy twórcy Fortnite i silnika Unreal Engine ogłosili uruchomienie własnej platformy dystrybucji cyfrowej.

„Jestem podekscytowany możliwością wsparcia Epic Games Store” - napisał menedżer. „Nasi przyjaciele z Epic są wspaniałymi ludźmi, dbającymi o zdrowe warunki w naszej branży oraz wartość małych i dużych twórców. Ich przywództwo na tym froncie jest mile widziane i oczekiwane” - dodał.

Po sugestiach, że Gearbox Software szykuje się do zapowiedzi Borderlands 3, internauci ponownie zwrócili uwagę na wpisy dyrektora generalnego zespołu. Użytkownik o pseudonimie Rob obawia się, że są wstępem do umowy na wyłączność z twórcami Fortnite.

„Co byłoby w tym złego? PC to PC - kogo obchodzi, w jakim sklepie kupuje gry? Chciałbym poznać ten tok myślenia. Sam jestem klientem wielu różnych platform na komputerach osobistych” - odpowiedział Pitchford.

Oczywiście na razie nie wiadomo, czy Borderlands 3 rzeczywiście będzie dostępne wyłącznie w Epic Games Store. Wypowiedzi szefa Gearbox Software sugerują jednak, że taki scenariusz jest jednak prawdopodobny.

Wiele wskazuje na to, że nowa odsłona serii strzelanek z elementami RPG i kreskówkową oprawą graficzną jest kolejnym projektem amerykańskiego studia. Deweloperzy tajemniczą produkcję zaprezentują 28 marca podczas Pax East.

Źródło: PC GamesN

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

PS5 - poradnik do konsoli

Wszystko o PlayStation 5: najważniejsze funkcje, rozwiązania problemów, porady i wskazówki.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami