W trakcie rozgrywki w Devil May Cry 5 szybko zetkniesz się z tak zwanymi kulami, które występują w różnych kolorach. Warto je zbierać, ponieważ każda z nich posiada inne właściwości, oferując przy tym różne możliwości.

Na bieżącej stronie zostały opisane dwa, najpowszechniejsze rodzaje kul. Są to:

  • Kule czerwone
  • Kule zielone

Oprócz nich w grze znajdziemy też kule w innych kolorach, a mianowicie:

  • Niebieskim i złotym
  • Fioletowym i białym

Poniżej znajdziecie opisy wspomnianych wcześniej kul czerwonej oraz zielonej.

Kule czerwone

kulaczerwona

Są najczęściej występującymi kulami w grze. Możesz je zdobyć między innymi po pokonaniu niektórych przeciwników czy niszczeniu specjalnych pojemników, które je zawierają. Spełniają rolę waluty. W warsztacie Nico możesz za nie kupować nowe zdolności i sprzęt, a także ulepszenia.

W przypadku śmierci bohatera możesz również z nich skorzystać, aby go wskrzesić. Ilość posiadanych czerwonych kul wyświetlana jest w prawym górnym narożniku ekranu w menu oraz automatycznie po zebraniu nowych kul.

Kule zielone

kulazielona

Najłatwiej scharakteryzować je, jak apteczki. Umożliwiają odnowienie części punktów życia bohatera. Najczęściej pojawiają się w miejscach, w których dochodzi do wymagających walk.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.