Kompozytor muzyki do Skyrima nie nagra ścieżki dźwiękowej do The Elder Scrolls 6?

Jeremy Soule bez oferty współpracy ze strony Bethesdy.

Kompozytor muzyki do The Elder Scrolls: Skyrim, Oblivion i Morrowind - Jeremy Soule - nie otrzymał od Bethesdy propozycji współpracy nad szóstą częścią serii - poinformował artysta. Może to oznaczać, że ścieżką dźwiękową zajmie się kto inny (dzięki, VG247).

„Nigdy nie odwróciłbym się plecami do cyklu The Elder Scrolls, i wydaje mi się, że moje zaangażowanie w prace nad grą wpłynęłoby na decyzje kreatywne oraz kierunek, w którym seria będzie zmierzać. Dla jasności: obecnie nie współpracuję nad TES 6” - napisał muzyk na Facebooku.

Soule przekonuje, że kogokolwiek Bethesda wybierze na jego zastępstwo, wykona dobrą pracę, przyczyniając się do stworzenia doskonałej gry.

Warto nadmienić, że w 2016 roku kompozytor skrytykował Bethesdę za nie przekazanie Soule'owi informacji o wykorzystaniu jego utworów podczas koncertu muzyki ze Skyrima. Autor twierdził wtedy, że słuchacze mieli do czynienia z „transkrypcją”.

sky2
Być może sytuacja związana z koncertem miała wpływ na decyzję Bethesdy

„Ten koncert nie ma nic wspólnego ze mną i moimi oryginalnymi nagraniami” - tłumaczył. „Zrobili transkrypcję ze słuchu, a to wadliwy proces, często wypełniony błędami”.

Za muzykę do The Elder Scrolls Blades odpowiada Inon Zur, który komponował też ścieżki dźwiękowe do serii Fallout. Niewykluczone, że to jego muzykę usłyszymy w szóstej części serii fantasy.

The Elders Scrolls 6 powstanie dopiero po wydaniu przez Bethesdę Starfield - gry w klimatach sci-fi. Według nieoficjalnych informacji, podtytuł TES 6 to Redfall.

Zobacz: Skyrim - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami