Nie szukaj rozgrzeszenia to zadanie, w którym pomagamy samotnej matce z synem - Edith Downes - rozpocząć życie na nowo. Zobaczymy też, że główny bohater RDR 2 potrafi współczuć potrzebującym.

Dostęp do misji odblokuje się w szóstym rozdziale opowieści fabularnej, ale tylko, jeśli masz odpowiednio wysoki poziom Honoru.

Część pierwsza

Zadanie rozpoczniesz, udając się do Annesburga, gdzie zobaczysz ikonę „ED” (1). Na miejscu porozmawiaj z kobietą zachęcającą grupę robotników do skorzystania z jej usług.

nmap

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Po rozmowie jedź do kopalni, zaznaczoną przez grę trasą. Na miejscu zobaczysz, jak grupa mężczyzn nęka syna Edith. Wkrocz do akcji i przygotuj się na bójkę. Wystarczy powalić brygadzistę, by zakończyć starcie.

n1

Po wszystkim przekażesz chłopcu nieco pieniędzy.

Część druga

Druga część zadania odblokuje się po paru godzinach - wystarczy wyjechać poza miasteczko i przespać się w obozie.

Ten fragment rozpoczniesz niemal w tym samym miejscu, co poprzednim razem - a dokładniej pomiędzy budynkami w centrum miasteczka.

nmap2

Spotkasz tam syna Edith, który powie ci, że matka nie wróciła z wyprawy z podejrzanym mężczyzną. Gra zaznaczyła jej lokalizację na żółto, więc udaj się tam.

Na miejscu aktywuj Sokoli Wzrok i podążaj za śladami, korzystając ze złotego znacznika. Scieżka wiedzie w głąb lasu.

n3

Niedługo zobaczysz Edith i nieznajomego mężczyznę. Arthur wystraszy go sam - w przerywniku filmowym.

Kilka chwil później musisz zdecydować, jak przekonać Edith do powrotu do miasta. Wystarczy „zapytać”, korzystając z kwadratu/X. Po rozmowie zawieź kobietę do miasta, podążając po żółtej trasie.

n4

Na koniec zadania czeka cię jeszcze krótka rozmowa. Arthur przekaże rodzinie 99 dolarów.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz