Po kultywacji lub orce możemy przejść do zasiewu. Proces ten różni się w szczegółach w zależności od tego, jaką rośliny chcemy posiać. Część roślin zasiejemy przy użyciu zwykłego siewnika, dostępnego w Sklepie w kategorii Narzędzia / Siewniki. Inne będą wymagać maszyn z kategorii Sadzarki, a do ziemniaków i trzciny cukrowej musimy zakupić dedykowane narzędzia.

Podział maszyn ze względu na możliwość zasiewu danej rośliny przedstawia się następująco:

  • siewniki - pszenica, jęczmień, owies, rzepak, soja, trawa, rzodkiew oleista
  • sadzarki - kukurydza, słoneczniki, soja, buraki cukrowe, bawełna
  • sadzarki dedykowane do ziemniaków - ziemniaki
  • sadzarki dedykowane do trzciny cukrowej - trzcina cukrowa

Zanim przystąpimy do siewu lub sadzenia, upewnijmy się, że nasze pole jest przygotowane przez orkę lub kultywację. Narzędzie musimy podłączyć do ciągnika, uruchomić i wjechać na pole. Pamiętajmy o wcześniejszym napełnieniu zbiorników siewnika przy użyciu worka z nasionami, dostępnego w Sklepie. Podobnie jak w przypadku innych zajęć, do siania lub sadzenia możemy zatrudnić pracowników. Postęp prac monitorujemy na Mapie.

Wśród siewników możemy wyróżnić modele podstawowe, siewniki z możliwością oprysków oraz dodatkowe zbiorniki na nasiona. Prędkość narzędzi dostępnych w Sklepie mieści się w przedziale od 15 do 18 km/h. Zwróćmy uwagę na szerokość maszyn, ponieważ informuje nas o ich zasięgu na polu. Stosunkowo tanim i o dużej szerokości modelem jest Kuhn BTF 4000 (1), który kosztuje 14.000 €, ale nie posiada zbiornika na nasiona - ten należy dokupić (2). Niektóre z siewników pozwalają na zasiew nawet wtedy, gdy pole nie było wcześniej spulchnione.

079

Sadzarki znajdziemy w kategorii Narzędzia / Sadzarki. Prędkość pracy dostępnych modeli jest taka sama i wynosi 15 km/h. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na szerokość urządzeń oraz na to, czy umożliwia ona równocześnie na sadzenie i nawożenie, jak np. Amazone ED 3000-C. Do sadzarek, podobnie jak do siewników, możemy zakupić dodatkowe zbiorniki na nasiona lub nawóz.

Jeżeli chcemy zająć się uprawą ziemniaków, musimy zaopatrzyć się w specjalne sadzarki dostępne w kategorii Narzędzia / Technologia uprawy ziemniaków. Mamy do wyboru tylko dwie maszyny - Grimme GL 420 o szerokości 3 metrów (cena: 21.000 €) oraz Grimme GL 860 Compacta (3)o szerokości 6 metrów (cena: 99.000 €). Pierwszy model umożliwia tylko sadzenie, drugi pozwala nam także na nawożenie pola.

080

Aby zasiać trzcinę cukrową, musimy wyposażyć się w specjalną sadzarkę z kategorii Narzędzia / Technologia uprawy trzciny cukrowej. Mamy do wyboru trzy modele, które pracują z identyczną prędkością 12 km/h. Wszystkie umożliwiają zasiew i nawożenie, różnią się jedynie szerokością (1 lub 2 metry) oraz pojemnością (od 4990 do 12100 litrów).

Poza maszyną, do zasiewu lub sadzenia potrzebujemy nasion. Specjalny worek z nasionami znajdziemy w Sklepie, w kategorii Obiekty / Worki typu Bigbag. Jego pojemność to 1000 litrów i kosztuje 900 €. Po zakupie musimy napełnić maszynę, w tym celu wystarczy podjechać w pobliże worka i wcisnąć lewy analog. W przypadku trzciny cukrowej, mamy możliwość sadzenia łodyg z poprzednich zbiorów. Możemy także kupić worek z nasionami (4) w Sklepie i uzupełnić nimi sadzarkę (5), podobnie jak inne maszyny do sadzenia i zasiewu.

081

Wybór odpowiedniej maszyny do siewu lub nasadzeń może być trudny - zależy od zasobności portfel, jak i wyboru rośliny. Do zbóż wybieramy spośród 13 narzędzi, a w przypadku innych roślin mamy nieco ograniczone możliwości.

Reklama

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Farming Simulator 19 - Recenzja

Trudna praca rolnika.

Farming Simulator 19 - poradnik i najlepsze porady

Porady ogólne, uprawa i hodowla, leśnictwo, maszyny, jak grać.

Farming Simulator 19 - uprawa: przetwarzanie trawy, słomy, plew, sieczki

Wytwarzanie siana, kiszonki w pryzmie lub kompostu.

PS5 może otrzymać więcej gier wieloosobowych od Sony

Mniej narracyjnych tytułów dla jednego gracza?

Najnowsze

PS5 może otrzymać więcej gier wieloosobowych od Sony

Mniej narracyjnych tytułów dla jednego gracza?

Apex Legends - gdzie lądować, najlepsze miejsca i łup

Gdzie znaleźć najlepszy łup i gdzie lądować na początku rundy.

Apex Legends - skoki, ślizgi, szybki bieg: jak się poruszać

Wskazówki dotyczące poruszania się na polu bitwy.

Reklama