Red Dead Redemption 2 z lepszym wynikiem sprzedaży po 8 dniach niż „jedynka” po 8 latach

17 milionów egzemplarzy według najnowszych danych.

W ciągu ośmiu dni od premiery sprzedano więcej egzemplarzy Red Dead Redemption 2 niż pierwszej części w ciągu ośmiu lat - wynika z raportu finansowego opublikowanego przez firmę Take-Two, do którego należy Rockstar Games (dzięki, Polygon).

Oznacza to, że w trakcie omawianego okresu najnowsza gra wydawcy przekroczyła próg 15 milionów sprzedanych kopii. Natomiast według najnowszych wyników, liczba wzrosła do 17 milionów (w ciągu 12 dni od premiery).

Należy jednak zwrócić uwagę, że fizyczne wersje gry wliczone do wspomnianego wyniku to egzemplarze wysłane do sprzedawców, a nie kupione przez klientów.

Red_Dead_Redemption_2_01
RDR 2 to o wiele większy sukces komercyjny niż poprzednik

Tydzień temu Rockstar poinformował, że Red Dead Redemption 2 wygenerowało 725 milionów dolarów przychodu w trzy dni. Dzięki temu produkcja stała się drugim (zaraz po GTA 5) najlepiej sprzedającym się w okresie premiery produktem rozrywkowym w historii.

Najnowsza gra studia Rockstar zadebiutowała 26 października na PlayStation 4 i Xbox One. To prequel, w którym poznajemy historię gangu Dutcha van der Linde, do którego należał między innymi John Marston - bohater pierwszej części serii.

Przypominamy, że na cykl Red Dead składa się wydany w 2004 roku Red Dead Revolver, Red Dead Redemption z 2010 roku oraz omawiane Red Dead Redemption 2.

Najważniejsze informacje o Red Dead Redemption 2:

Wszystkie informacje o RDR 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami