Square Enix zrewidowało plany związane z przyszłością Final Fantasy 15. Podczas internetowej transmisji poinformowano o anulowaniu trzech z czterech DLC. Odszedł też dotychczasowy reżyser gry - Hajime Tabata.

Kilka miesięcy temu ogłoszono, że w 2019 roku tytuł otrzyma cztery dodatki. Teraz okazuje się, że ukaże się tylko jeden z nich - rozszerzenie poświęcone Ardynowi, czyli głównemu antagoniście z podstawowej kampanii. Premiera w marcu.

Ujawniono również, że wstrzymano dalszy rozwój wersji PC. Na komputerach osobistych nie pojawią się więc żadne kolejne treści (nie licząc wspomnianego DLC), w tym obiecywana przez twórców rozbudowana obsługa fanowskich modów.

Zobacz też: Final Fantasy 15 - poradnik i najlepsze porady

Deweloperzy nadal planują wydać samodzielną edycję Comrades - trybu wieloosobowego Final Fantasy 15. Wariant pojawi się jednak tylko na konsolach w cenie ustalonej na równowartość 9,99 dolarów (około 38 zł).

To nie wszystko, ponieważ ze Square Enix odszedł reżyser projektu, Hajime Tabata. Eurogamer dowiedział się, że powodem decyzji były wprowadzone przez wydawcę zmiany w funkcjonowaniu Luminous Productions - założonego niedawno przez dewelopera studia.

Japończyk oznajmił, że zamierza zająć się następnym projektem. Nie ujawnił jednak żadnych szczegółów na temat powstającego tytułu, podkreślając tylko, że jest dla niego „kolejnym wyzwaniem”.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Final Fantasy XV - Recenzja

Niedoskonała gra, którą warto poznać.

Final Fantasy 15 - magia: źródła mocy, crafting, rzucanie czarów

Wszystko o magii: tworzenie zaklęć, rzucanie czarów, pozyskiwanie mocy.

Final Fantasy 15 - umiejętności: Armiger

Umiejętności związane z zdolnością specjalną Noctisa.

Final Fantasy 15 - nocowanie, zakładanie obozów

Nocleg w obozie, przyczepie kempingowej, motelu czy hotelu?

Windows 10 w miesięcznej subskrypcji? Szef Microsoftu o planach koncernu

Abonament nie tylko dla firm, ale też użytkowników.