Red Dead Redemption 2 - jak uciec stróżom prawa

Jak zniwelować status Poszukiwanego.

Do Red Dead Redemption 2 - podobnie jak serii Grand Theft Auto - wprowadzono system przestępstw, a więc też pościgu i poszukiwania. Rolę policji pełnią tutaj jednak stróże prawa.

Mimo innych realiów, model ma podobną zasadę działania, choć twórcy zadbali o kilka zmian i innowacji. Kiedy otrzymamy status Poszukiwanego, jedyną szansą na uniknięcie dotkliwej kary jest ucieczka. To jednak nie takie proste zadanie.

Z tego poradnika dowiesz się, w jaki sposób działa system poszukiwania oraz jak uciec stróżom prawa.

Jak działa system zbrodni

Aby zrozumieć, jak najłatwiej uciec strażnikom, powinieneś najpierw poznać zasadę działania kilkustopniowego modelu przestępstw i świadków, zastosowanego w grze. Może się bowiem okazać, że ucieczka wcale nie będzie potrzebna.

  • Pamiętaj, że jeżeli nikt cię nie widział (lub nie widział skutków twojego przestępstwa, jak chociażby ciała na ziemi) - nie musisz się o nic martwić
  • Świadków zbrodni możesz zastraszyć, korzystając z menu interakcji i wybierając trójkąt/Y. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by ich zabić. Osoby, które biegną zgłosić przestępstwo, oznaczone są na minimapie jako czerwone oko (1). Z kolei ludzie, którzy tylko dociekają przestępstwa (przykładowo po usłyszeniu wystrzału), oznaczeni są jako białe oko (2)
wan11

Jeżeli przynajmniej jeden świadek ucieknie i dotrze do stróżów prawa, nie masz już szans zatrzymania poszukiwań. Stróże prawa udadzą się na miejsce zbrodni, zaznaczone na minimapie kolorem czerwonym (3).

wan22
  • W przypadku, w którym stróże prawa zobaczą cię w czerwonym obszarze, od razu otworzą ogień
  • Jeżeli uciekniesz z obszaru, ale strażnicy cię dostrzegą, rozpocznie się pościg

Aby uciec stróżom prawa, oznaczonym jako czerwone punkty z gwiazdkami (4), musisz ich unikać i nieustannie uciekać z obszaru zaznaczonego na czerwono (który przemieści się, jeśli „policja” zauważy cię ponownie).

wan33

Twoim zadaniem jest uciekać aż do momentu, w którym napis „Poszukiwany” w prawym górnym rogu ekranu stanie się całkowicie szary. Gdy to nastąpi, oznacza to, że uniknąłeś strażników. Pamiętaj jednak, że zostanie na ciebie nałożona grzywna za przestępstwo.

Jak najlepiej uciekać

  • Jeżeli nie zdążysz zająć się świadkiem, natychmiast przyzwij konia - na pieszo raczej nie uciekniesz przed odpowiedzialnością
  • Wykorzystaj maksymalną prędkość galopu, nawet jeśli oznacza to zmęczenie wierzchowca - pierwsze sekundy są kluczowe, bo możesz ulotnić się jeszcze zanim stróże prawa cię zobaczą
  • Podczas ucieczki unikaj szlaków i głównych dróg - zamiast tego wybieraj las. Pościg zazwyczaj kieruje się po głównych traktach, dlatego skręcając w dzicz masz większe szanse. Pamiętaj tylko, aby uważać na drzewa podczas galopu. Zderzenie z pniem w pełnym pędzie nie skończy się dobrze

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami