Red Dead Redemption 2 - jak zmienić strój, wpływ pogody, zakup ubrania

Kurtki, płaszcze, kamizelki.

W RDR 2 mamy do wyboru mnóstwo przeróżnych strojów. Dzięki nim, a także dzięki możliwościom golibrody, możemy dowolnie zmieniać wizerunek Arthura.

Ubrania to jednak nie tylko kwestia wyglądu, ponieważ liczy się też ochrona przed warunkami atmosferycznymi. Poniżej tłumaczymy konkretnie, o co chodzi w tym aspekcie.

Jak kupić i zmienić ubranie

Zacznijmy od podstaw - jak kupić ubranie? Możemy to zrobić w kilku miejscach:

  • W sklepie wielobranżowym (choć nie w każdym)
  • U krawca
  • U trapera

Sklepy znajdują się we wszystkich miastach, krawców znajdziemy tylko w największych, jak Saint Denis. Traper także znajduje się w Saint Denis, na targu (poza tym, spotykamy go w losowych miejscach w dziczy).

Zmienić ubranie na nowe możemy automatycznie poprzez jego zakup. Jeśli jednak chcemy przebrać się w coś, co kupiliśmy już jakiś czas temu, musimy skorzystać z garderoby. Ta znajduje się w obozie, w kwaterze Arthura.

My_Great_Capture_Screenshot_2018_10_29_10_03_59

W garderobie wystarczy wybrać opcję Załóż.

Strój a pogoda, zimowe ubranie w jukach

Temperatura ma znaczenie w Red Dead Redemption 2. Jeśli jest zimno, bohater zacznie się wyziębiać. Jeżeli jest zbyt ciepło, może grozić mu wyczerpanie. Może też do tego nie dojść, jeśli zadbamy o odpowiednie ubrania.

  • Przy wysokich temperaturach nie należy nosić kurtek
  • Przy niskich temperaturach trzeba nosić ubrania zimowe

Kiedy wjedziemy do lokacji z temperaturą inną niż umiarkowana, zobaczymy na ekranie stosowny komunikat. Co jednak, jeśli nie mamy akurat na sobie odpowiedniego stroju? Trzeba wcześniej zapakować go do juków naszego konia.

By to zrobić, należy wybrać zakładkę Stroje w garderobie w obozie lub przy zakupach strojów u kupców, a następnie przenieść ubranie na konia (kwadrat / X).

My_Great_Capture_Screenshot_2018_10_29_09_53_49

Warto zapakować zarówno strój na zimę, jak i na wyjątkowo ciepłe lokacje. Nigdy nie wiadomo, gdzie zaprowadzi nas przygoda, a w okolicy może akurat nie być sklepu z ubraniami.

My_Great_Capture_Screenshot_2018_10_29_09_54_37

Po załadowaniu strojów do juk, w dowolnym momencie możemy się przebrać, siedząc na koniu lub stojąc obok i wciskając L1/LB oraz wybierając przedmioty na koniu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami