Red Dead Redemption 2 - szybka podróż: dyliżans, pociąg, obóz

Jak szybko przemieszczać się w inne miejsce.

Nie ma wątpliwości, Red Dead Redemption 2 to ogromna gra, zwłaszcza pod kątem dostępnej mapy. W grze głównie podróżujemy konno lub dyliżansem, a te środki transportu nie są najszybszą formą przemieszczania się.

Na tej stronie dowiesz się, jak korzystać z szybkiej podróży w Red Dead Redemption 2. Wbrew pozorom, nie jest to takie oczywiste, bo rodzajów szybkiej podróży jest kilka, a nie wszystkie są dostępne od razu.

Szybka podróż w Red Dead Redemption 2

Jeśli grałeś w pierwszą część serii, szybkie podróżowanie w RDR 2 nie powinno sprawić ci większych problemów. Istnieją dwie podstawowe opcje na szybkie przemieszczanie się w grze: dyliżansem lub pociągiem.

014b

Jeżeli chcesz odbyć szybką podróż pociągiem, najpierw musisz znaleźć… pocztę. Placówki pocztowe zwykle są usytuowane właśnie obok stacji pociągu. To właśnie na poczcie możesz kupić bilet do wybranego miejsca. Pamiętaj jednak, że miasto będzie dostępne na liście dopiero wtedy, gdy już je raz odwiedzisz.

014c

Jeżeli chodzi o dyliżans, masz tu znacznie więcej możliwości. Najpierw odnajdź dyliżans na mapie - zwykle znajduje się nieopodal poczty. Możesz porozmawiać z woźnicą lub wykonać interakcję na znaku tuż obok. Pamiętaj, że aby skorzystać z dyliżansu, nie może być za tobą wystawiony list gończy w żadnej krainie. Jeśli tak jest, najpierw opłać grzywnę na najbliższej poczcie.

014d

Podróżowanie dyliżansem jest o tyle dobre, że nie jest ograniczone tylko do miast. Możesz więc odwiedzić także większość wsi i posiadłości, w których oczywiście już byłeś. Pamiętaj również, że im dalsza podróż, tym będzie więcej kosztować.

Czy można używać szybkiej podróży w RDR 2 z poziomu mapy

Jeśli zastanawiasz się czy możliwa jest szybka podróż z poziomu mapy, po prostu po wybraniu miejsca, odpowiedź brzmi: niestety nie. Możesz używać wyżej opisanych metod. Pamiętaj jednak, że możesz także użyć opcji przebywając w obozie gangu.

W tym celu musisz wykupić odpowiednie ulepszenie w księdze znajdującej się na terenie obozu. Najpierw wykup ulepszenie kwatery/namiotu Dutcha (koszt to 220 dolarów), a następnie ulepszenia wszystkich innych kwater, by na samym końcu wykupić mapę do szybkiej podróży (koszt to 325 dolarów). Z poziomu obozu możesz szybko podróżować do tych samych miejsc, co przy użyciu dyliżansu.

Automatyczne przemieszczanie się w dowolne miejsce na mapie

Istnieje trik, dzięki któremu możemy skorzystać ze swego rodzaju „autopilota”. Jeśli podczas podróży konno męczy cię ciągłe kontrolowanie postaci, po prostu naciśnij szybko i dwukrotnie X/A na kontrolerze (przytrzymując po drugim wciśnięciu), po czym (trzymając dalej przycisk) uruchom kamerę filmową. Na PS4 odpowiedzialny za to jest panel dotykowy (wciśnij), a na Xbox One przycisk Menu.

Nie jest to oczywiście szybka podróż w klasycznym tego słowa znaczeniu, ale w wielu sytuacjach może nieco ułatwić życie - bez problemu możemy wtedy czytać poradnik lub napić się herbaty. Pamiętaj jednak, że nawet podczas automatycznego podróżowania możemy zostać zaatakowani przez wrogów.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami