Z okazji targów Tokyo Game Show, Capcom opublikował nowy zwiastun odświeżonej wersji Resident Evil 2. Oprócz nakreślenia linii fabularnej materiał przedstawia odmienioną Adę Wong - agentkę chińskiego pochodzenia.

W oryginalnej grze Wong nosiła czerwoną suknię i buty z wysokim obcasem. W remake'u zobaczymy kobietę w płaszczu i z okularami przeciwsłonecznymi.

Wong pojawi się podczas przygody Leona (gra zaoferuje dwie kampanię - dla wspomnianego bohatera i Claire). Wideo prezentuje rozmowę amerykańskiego agenta z tajemniczą postacią. Pojawiają się też inne kluczowe osoby.

W sierpniu reżyser gry - Kazunori Kadoi - przyznał, że deweloperzy zrezygnowali z charakterystycznej sukienki, bo taki ubiór nie był realistyczny. „Myślę, że spacerowanie z tą suknią i jednoczesne spełnianie się w roli szpiega raczej nie wygląda tak wiarygodnie, jak byśmy tego chcieli” - powiedział.

Zobacz: Resident Evil 2 (Remake) - premiera i najważniejsze informacje

Premierę remake'u Resident Evil 2 zaplanowano na 25 stycznia, zarówno dla PlayStation 4, Xbox One i PC. Nowa wersja powstaje na tym samym silniku, co Resident Evil 7. Oryginał zadebiutował w 1998 roku na pierwszym PlayStation.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.