Spider-Man - Ukryte zamiary

Misja główna: rozwiązanie zagadki w biurze Martina Li.

W poprzedniej misji, Dwa w jednym, zdobyliśmy nieco dowodów na to, że planowane są kolejne zamachy. Wciąż jednak brak powiązania planów z samym Martinem Li. Musimy więc udać się do jego biura w F.E.A.S.T. z nadzieją, że mężczyzna wciąż znajduje się poza miastem i planuje kolejne kroki.

Kierujemy się w stronę żółtego znacznika misji i wykonujemy interakcję na torbie z naszymi rzeczami na dachu budynku. Rozmawiamy z ciocią May, aby po kilku chwilach zmierzać w kierunku górnego piętra. Przy drzwiach do biura Li znajduje się jednak kilka osób - poczekaj, aż znikną z pola widzenia, po czym skorzystaj z kratki w suficie.

Gdy przedostaniesz się do środka, zmierzaj w jedynym możliwym kierunku. Natrafisz jednak na wyładowania elektryczne. Wówczas wystarczy, że wystrzelisz siecią w stronę skrzynki elektrycznej przed tobą. Ruszaj naprzód, aż w końcu dotrzesz do gabinetu Li. Zbadaj wszystkie przedmioty podświetlone na żółto (1) po skorzystaniu z pajęczego zmysłu (wciśnij R3).

200

Po otwarciu szuflady znajdziesz również książkę, a w niej ukryty kluczyk. Weź go, po czym spójrz na ołtarzyk przy ścianie. Wykonaj na nim interakcję, a następnie na dziurce od klucza (2) z prawej strony. W tym momencie będziesz musiał stworzyć odpowiedni kształt za pomocą trzech elementów.

Jak otworzyć zamek w biurze Martina Li - zagadka: jak ułożyć symbol

Poruszać możesz trzema elementami, które na poniższym obrazku oznaczyliśmy literami A, B oraz C.

201

Na początku wykonaj interakcję na mechanizmie A. Obracaj go ruchem przeciwnym do wskazówek zegara, aż ułoży się w kształt widoczny na poniższym obrazku (1). Następnie chwyć mechanizm C, obracając go również w ruchu przeciwnym do wskazówek zegara. Wykonaj pełny obrót o 360 stopni, aby mechanizm ułożył się w kształt obrazka niżej (2).

202

Na końcu chwyć mechanizm B i obróć go również przeciwnie do ruchów wskazówek zegara, tym razem o 180 stopni. Twoim oczom powinien ukazać się kształt widoczny na powyższym obrazku (3). Tym samym odblokujesz tajne przejście na tyły gabinetu Martina Li.

Teraz czas na zbadanie tajnego pokoju Li. W tym celu podejdź do biurka i wykonaj interakcję na dyktafonie, a także teczce odnalezionej przez MJ w domu aukcyjnym. Teraz zejdziesz z pułapki, aktywując tym samym elektryczne zabezpieczenie. Strzel trzykrotnie elektrosiecią w skrzynkę na ścianie (3). To samo zrób drugą - aby ją zauważyć, przejdź sufitem kilka metrów w stronę wejścia do pomieszczenia.

203

Gdy już to zrobisz, możesz bezpiecznie zeskoczyć na ziemię. Następnie otwórz właz w podłodze i wykonaj interakcję na skrzyni (4) podświetlonej na żółto. Dzięki temu wydostaniesz się na zewnątrz, gdzie… trafisz na Martina Li.

W przerywniku filmowym pojawi się także ciocia May, dlatego rozmowa przebiegnie dość delikatnie. Li podejrzewa już nas o posiadanie stosownej wiedzy, o czym przekonasz się dość szybko, zaraz po wyjściu z siedziby F.E.A.S.T. Po scence przerywnikowej misja dobiegnie końca.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami