EA zainteresowane wydaniem darmowej gry battle royale

Firma skłonna do „eksperymentowania”.

W trakcie spotkania z inwestorami przedstawiciele Electronic Arts oświadczyli, że koncern rozważa stworzenie darmowej gry z cieszącego się dużą popularnością gatunku battle royale.

Tryb oparty na tytułach pokroju PUBG pojawi się w Battlefield V, ale odpowiadając na pytanie zadane przez uczestnika konferencji, dyrektor finansowy firmy - Blake Jorgensen - zaznaczył, że nie ma planów udostępnienia osobnej i bezpłatnej wersji wariantu. Zasugerował jednak, że wydawca podejmie inne działania w tym obszarze.

- Jesteśmy zainteresowani eksperymentowaniem z samodzielną grą Free to Play, która może być strzelanką lub przedstawicielem innego gatunku, ale nie sądzę, byśmy w ten sposób potraktowali treści z Battlefielda - tłumaczy (dzięki PC GamesN).

01
Battlefield V to pierwsza gra od EA z trybem battle royale

Póki co nie przedstawiono żadnych informacji na temat trybu, która trafi do tegorocznej odsłony serii strzelanek rozwijanych przez szwedzkie DICE. Twórcy zaznaczyli jednak, że wariant „idealnie” pasuje do tytułu.

Battle royale to formuła rozgrywki, z której korzysta chociażby Fortnite, PUBG czy H1Z1. Gracze na wciąż zmniejszającym się obszarze walczą o przetrwanie, starając się znaleźć najlepsze bronie i ekwipunek. Wygrywa ostatni zawodnik lub drużyna. Warto zaznaczyć, że opcja pojawi się też w Call of Duty: Black Ops 4.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami