Fortnite Battle Royale oferuje graczom regularnie wprowadzane do gry cele dodatkowe - wyzwania związane z Karnetem Bojowym. Jednocześnie, twórcy wprowadzają też różne nowe elementy mapy i inne zmiany.

Wszystko to odbywa się w ramach sezonów. Jeden sezon trwa 10 tygodni, a obecnie dobiega końca sezon 4. Sezon 5 to kolejny okres nowych wyzwań, a także interesujących zmian.

Tutaj opisujemy wszystko, co związane z 5 sezonem Fortnite - w tym także niepotwierdzone informacje, fakty oraz spekulacje na temat możliwych nowości, które otrzymają gracze już niedługo.

Zacznijmy od najważniejszego pytania.

Fortnite sezon 5 - kiedy start?

Wiadomo już, że 5 sezon Fortnite wystartował 12 lipca 2018 roku. Rozpoczął się od wprowadzenia aktualizacji się o godzinie 10:00 naszego czasu. Nowa zawartość jest już dostępna, a serwery zostały uruchomione.

Sezon 5 zakończy się 20 września.

Karnet Bojowy nowego sezonu będzie wyceniony tak, jak zwykle, a więc zapłacimy za niego 950 V-dolców. Zestaw 1000 V-dolców w sklepie to koszt 39,99 zł. Jeżeli regularnie wykonywaliśmy jednak wyzwania 4 sezonu, powinniśmy uzbierać wystarczająco dużo V-dolców z samej rozgrywki.

Karnet ten oferuje dostęp do wyzwań tygodniowych, na wykonanie których mamy czas do końca sezonu. Dzięki takim wyzwaniom podnosimy stopień Karnetu i odblokowujemy różne nagrody kosmetyczne.

fortnie5
Skąd tutaj ten dyliżans...?

Nowości w 5 sezonie

Epic Games nigdy nie ujawnia zaplanowanych niespodzianek przed startem nowego sezonu. Na końcu każdego zawsze wprowadzane są jednak nietypowe elementy i wskazówki.

Końcówka 4 sezonu zaoferowała nam między innymi start rakiety i pęknięcie na nieboskłonie. Do tego gracze zauważyli znikające elementy otoczenia. Na powyższym obrazku widać też nowy obiekt - jeden z tych, które w ciągu ostatnich dni zmaterializowały się na mapie.

Nowy sezon nawiązuje do podróży w czasoprzestrzeni - część mapy, w południowo-wschodnim obszarze, zastąpiono zupełnie nową lokacją, wzorowaną na pustyni. Są tu też elementy charakterystyczne dla Dzikiego Zachodu, ale i część współczesnego miasteczka.

foprtneitisez
Skiny z 5 sezonu

Niewykluczone, że twórcy mają w planach poszerzanie pustynnego obszaru na przestrzeni kolejnych tygodni. Na razie nie jest to jednak oficjalnie potwierdzone, ale planuje to pomysłu na transformację mapy.

Aktualizacja towarzysząca startowi sezonu wprowadziła też między innymi szczeliny - niebieskie, błyszczące wyrwy w rzeczywistości, które mogą teleportować nas wysoko nad ziemię, co może okazać się przydatne. Otrzymaliśmy też nowy pojazd - wóz golfowy. Nie jest szczególnie szybki, ale może pomieścić 4 użytkowników.

Jak zwykle, możemy też oczekiwać nowych rodzajów broni i przedmiotów, wprowadzanych na przestrzeni całego sezonu.

Reklama