Twórcy PUBG wycofali pozew przeciwko projektantom Fortnite

Z nieznanych przyczyn.

Twórcy popularnej strzelanki PUBG wycofali skierowany w styczniu tego roku pozew przeciwko studiu Epic Games, które odpowiada za powstanie darmowego Fortnite Battle Royale.

Z informacji zamieszczonych na stronach koreańskiego sądu wynika, że autorzy pierwszej z gier w poniedziałek wysłali do projektantów bezpłatnej produkcji list, w którym oznajmili, że rezygnują z dalszej walki sądowej. W efekcie lokalny wymiar sprawiedliwości zamknął sprawę.

W rozmowie z serwisem Bloomberg twórcy PlayerUnknown's Battlegrounds potwierdzili, że pozew wycofano, ale nie ujawnili powodów podjętej decyzji. Spekuluje się jednak, że wpływ mógł mieć chiński Tencent - częściowy udziałowiec zarówno w PUBG Corp., jak i Epic Games.

Studio było przekonane, że Fortnite skopiowało podstawowe rozwiązania rozgrywki zastosowane przez deweloperów w ich własnej strzelance. Zespół domagał się rozstrzygnięcia, czy darmowa gra jest plagiatem.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że Epic Games nie jest pierwszym podmiotem, z którym w sądzie chcieli walczyć autorzy PUBG. W kwietniu pozwali NetEase - firmę stojącą za mobilnymi produkcjami Knives Out i Rules of Survival.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami