CD Projekt Red zaktualizowało na swojej stronie listę poszukiwanych specjalistów. Niektóre szczegóły dotyczące konkretnego stanowiska ujawniają, jakich elementów gry Cyberpunk 2077 możemy się spodziewać.

Deweloperzy chcą przyjąć do swojego zespołu projektanta ds. walki. Zadaniem pracownika będzie między innymi „dostarczanie zapadających w pamięć potyczek, które zapewnią graczom dreszczyk emocji”, a także „projektowanie walki na podstawie zbudowanej warstwy narracyjnej i motywów rozgrywki”.

Pojawiają się jednak też ciekawsze wymagania. Zadaniem specjalisty będzie tworzenie sztucznej inteligencji związanej z walką, a także towarzyszami. Niewykluczone więc, że w Cyberpunk 2077 pojawią się sterowani przez sztuczną inteligencję kompani, a nie tylko zwykłe postaci niezależne.

cy1
Niewykluczone, że cybernetyczny świat zwiedzimy u boku kompana

Specjalista ds. walki zajmie się tworzeniem zarówno widowiskowych potyczek, jak i możliwości skradania się. Czy jednak gra zaoferuje opcję przejścia wszystkich zadań „po cichu”, czy będą to jedynie fragmenty - tego nie wiemy.

Z najnowszych informacji wynika, że w Cyberpunk 2077 stworzymy własnego bohatera i wybierzemy klasę postaci. Nieoficjalne doniesienia sugerują natomiast, że wydarzenia będziemy obserwować z oczu bohatera, a nie zza pleców.

CD Projekt Red pojawi się na czerwcowych targach E3. Wtedy najprawdopodobniej zespół po raz pierwszy zaprezentuje grę. Niewykluczone jednak, że demo zobaczą tylko przedstawiciele mediów.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz