Sea of Thieves doświadczyło problemów z serwerami

Gra nie była dostępna dla nowych graczy.

Sea of Thieves od deweloperów ze studia Rare wczoraj zadebiutowało na rynku. Nie obyło się jednak bez problemów, które wielu osobom utrudniły lub wręcz uniemożliwiły komfortową rozgrywkę.

Gracze informowali, że natknęli się na szereg usterek związanych z działaniem serwerów produkcji. Poza tradycyjnymi opóźnieniami w zabawie, wystąpiły poważniejsze błędy, powodujące utratę zarobionych pieniędzy i innych osiągniętych postępów (wszystko można jednak odzyskać resetując grę).

Twórcy wiedzą o kłopotach. W celu rozwiązania trudności, postanowili tymczasowo wyłączyć opcję dołączania nowych użytkowników do rozgrywki. Nawet jeżeli więc kupiliśmy tytuł, nie mogliśmy założyć konta.

01
Dziewiczy rejs

Dzisiaj sytuacja częściowo wróciła do normy. We wpisie opublikowanym na profilu Sea of Thieves w serwisie Twitter poinformowano, że serwery są otwarte dla wszystkich graczy. Deweloperzy zaznaczyli również, że kontynuują starania, by „zoptymalizować” rozgrywkę.

Kłopoty w przypadku produkcji nastawionej na zabawę sieciową nie są jednak niczym nadzwyczajnym, zwłaszcza krótko po premierze. Wiele gier kładących nacisk na multiplayer zmagało się z podobnymi problemami.

Zobacz: Sea of Thieves - poradnik i najlepsze porady

Dziełostudia Rare pozwala graczom wcielić się w piratów, którzy wspólnie ze znajomymi eksplorują otwarte wody i wyspy w poszukiwaniu skarbów oraz sławy. Pod względem humoru tytuł nawiązuje do serii przygodówek The Secret of Monkey Island. Natomiast w warstwie wizualnej autorzy czerpią z poprzednich projektów własnego zespołu - choćby serii Banjo-Kazooie.

Sea of Thieves dostępne jest na PC z systemem Windows 10 oraz konsoli Xbox One. Gra pojawiła się także w ofercie Xbox Game Pass - usługi, która osobom opłacającym miesięczny abonament pozwala zapoznać się z ponad setką pozycji.

W dniu premiery produkcja otrzymała pierwszą aktualizację, która jest jednak żartem ze strony twórców. Zamiast wyeliminować błędy, autorzy dodali piracką opaskę na oko dla prowadzonych postaci.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami