CD Projekt o Cyberpunk 2077: nie jesteśmy niczym ograniczeni

Gra ambitniejsza niż Wiedźmin 3.

Podczas konferencji Pareto Securities Gaming Seminar 2018 w Sztokholmie Adam Kiciński oraz Piotr Nielubowicz - odpowiednio prezes i wiceprezes CD Projekt - odpowiedzieli na szereg pytań związanych z grą Cyberpunk 2077.

Poruszono między innymi temat wolności twórczej, która jest znacznie większa niż w przypadku przygód Geralta z Rivii. W nowym projekcie autorzy nie muszą umieszczać konkretnych postaci czy lokacji (dzięki, GamingBolt).

- Przy tworzeniu Cyberpunka nie jesteśmy niczym ograniczeni. W serii o Wiedźminie musiały się znaleźć pewne elementy, teraz kreujemy uniwersum na nowo - wyjaśnił Nielubowicz.

cp1
Cyberpunk 2077 będzie kolejną grą studia oferującą otwarty świat

Szefowie studia podkreślili, że gra oferuje „ręcznie tworzony, szczegółowy świat”. Tytuł jest ambitniejszy niż trzecia odsłona cyklu z Białym Wilkiem w roli głównej, a na produkcję przeznaczono też znacznie większy budżet.

Zdradzono również, że nad Cyberpunk 2077 pracuje obecnie ok. 300 osób. Dla porównania, Wiedźminem 3 zajmowało się około 250 deweloperów.

- Kampania marketingowa będzie niespodzianką. Nie możemy przecież zrobić „kampanii kampanii” - zażartował Adam Kiciński. Nie jest to pierwszy raz, gdy autorzy wspominają o „niespodziewanej” akcji reklamowej, ale kwestia ta wciąż pozostaje tajemnicą.

Menedżerowie opowiedzieli również o drodze, jaką dotychczas przebyli, tworząc gry. Wiedźmin 3 był szczytowym osiągnięciem studia - pokazem, czego członkowie zespołu nauczyli się podczas rozwijania pierwszej i drugiej części.

- Z kolei wszystko, czego nauczyliśmy się przy okazji całej wiedźmińskiej serii, inwestujemy w Cyberpunk - wyjaśnia Kiciński.

W trakcie panelu poruszono temat kontynuacji serii o Geralcie.

cp2
Czy na nadchodzących targach zobaczymy fragment rozgrywki?

- Nie możemy stworzyć Wiedźmina 4, bo od początku to miała być trylogia. Nie oznacza to, że pewnego dnia nie zdecydujemy się przygotować czegoś w wiedźmińskim uniwersum. Na tę chwilę skupiamy się na Cyberpunku i Gwincie.

Jednocześnie zaznaczono, że trzecia odsłona cyklu nie otrzyma już kolejnych rozszerzeń. Podkreślono, że „sprawa jest już zamknięta”.

Materiał wideo konferencji można zobaczyć na YouTube. Rozmowa z szefostwem CD Projekt zaczyna się w 3:34:05.

Wszystko wskazuje na to, że twórcy zamierzają pokazać Cyberpunk 2077 na tegorocznych targach E3. Możliwe, że zaprezentują nowy zwiastun, który skupi się na brutalności i śmierci.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami