Gra Cyberpunk miała powstać już w 1986 roku

Przeszkodą technologia i brak odpowiedniego zespołu.

Mike Pondsmith - twórca systemu RPG, na którym bazuje Cyberpunk 2077 - przyznał w wywiadzie dla koncernu Vodafone i dziennika El Pais, że gra na podstawie jego dzieła mogła powstać już w latach osiemdziesiątych.

Niedawno informowaliśmy o wypowiedzi Pondsmitha, w której podkreślił, że w najnowszym zwiastunie od CD Projekt RED pojawi się doza brutalności i śmierci.

Z transkrypcji wywiadu umieszczonej na Reddicie można poznać więcej szczegółów. Twórca papierowego Cyberpunka 2020 wyznał, że już dawno pojawił się pomysł przeniesienia oryginalnego systemu do gry wideo.

- Tak naprawdę proponowano nam stworzenie gry już w latach 1986-1987 - informuje Pondsmith.

cp
Jak wyglądałaby gra Cyberpunk wyprodukowana w latach osiemdziesiątych?

W wykreowaniu cyfrowego świata przeszkodą były jednak dwa główne problemy.

- Technologia była na tak wczesnym stadium rozwoju, że to zadanie było zwyczajnie za trudne. Nie mogliśmy odtworzyć świata Cyberpunka, bo nie było możliwości stworzenia miasta wypełnionego przechodniami i pojazdami - nadmienia twórca oryginalnego systemu RPG.

- Drugą przeszkodą było znalezienie odpowiednich ludzi do współpracy, którzy mają podobne pomysły i dzielą tę samą wizję cyfrowego świata - dodaje. Pondsmith zdradził też informacje na temat nadchodzącego zwiastuna, w którym historię opowiedzą szczegóły.

- Warto będzie zwrócić uwagę na okna, odbicia czy nagłówki w gazetach znajdujących się pod zniszczonymi ciałami - wskazuje.

Autor odniósł się do przyszłości ludzkości porzucając na koniec kontekst gier wideo.

- Za 20 lub 30 lat przypadki, o których traktuje Cyberpunk będą na porządku dziennym. Musimy zastanowić się, co zrobimy, jeśli sztuczna inteligencja przejmie kontrolę. Jak mamy ją stworzyć tak, żeby służyła nam, a nie sobie? Jaki rodzaj pracy będzie odpowiedni dla istot, które porzuciły człowieczeństwo?

Niedawno dowiedzieliśmy się, że CD Projekt RED planuje pokazanie Cyberpunka 2077 na tegorocznej edycji targów E3. Możemy spodziewać się pierwszych fragmentów rozgrywki oraz trailera, o którym wspomina Pondsmith.

Warto również przypomnieć wiadomość, która ukazała się na oficjalnym profilu gry Cyberpunk 2077 na Twitterze w zeszłym miesiącu. Krótki sygnał „beep” wystarczył, by wywołać zainteresowanie mediów i graczy.

Cyberpunk 2077 to najnowszy projekt twórców Wiedźmina 3. Studio tym razem zamierza wykreować mroczny świat science-fiction. Data premiery produkcji nie jest znana.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami