W sieci pojawił się poświęcony Far Cry 5 materiał, który prezentuje różne metody rozgrywki w produkcji przygotowywanej przez Ubisoft.

Opublikowane przez serwis IGN nagranie pokazuje eliminację okupowanego przez kultystów posterunku na trzy sposoby - używając snajperki, skradając się i w otwartej walce. Za każdym podejściem skorzystano z innego najemnika kontrolowanego przez sztuczną inteligencję.

01
Aport!

Za pierwszym razem do pomocy wezwano snajperkę Grace Armstrong. Kobieta potrafi eliminować z dystansu wskazanych oponentów.

W drugiej metodzie głównego bohatera wspomógł pies o imieniu Boomer. Zwierzak atakuje pobliskich wrogów, ujawnia położenie nieprzyjaciół, a także przynosi podopiecznemu porzuconą przez przeciwników broń.

W otwartej walce do szturmu przyłączył się Nick Rye wraz ze swoim samolotem zwanym Carmine. Jegomość może na przykład ostrzelać z powietrza kultystów i zrzucić w określone miejsce bombę.

Każde podejście różni się od pozostałych. Korzystając ze snajperki, gracz pozbywa się wrogów na odległość, nie stając oko w oko z przeciwnikami. Natomiast podczas skradania korzysta przeważnie z łuku i wyłącza alarm, by oponenci nie wezwali towarzyszy.

Akcja strzelanki rozgrywa się w stanie Montana w USA. Bohaterem jest początkujący policjant, który trafia na miejsce i odkrywa, że niebezpieczny kult religijnych fanatyków chce przejąć kontrolę nad fikcyjnym regionem Hope County.

Niedawno ogłoszono, że produkcja otrzyma trzy DLC. Dodatki pozwolą zmierzyć się z zombie, żołnierzami Wietkongu oraz marsjańskimi pająkami. Poza tym posiadacze przepustki sezonowej mogą liczyć na kopię Far Cry 3.

Premiera Far Cry 5 zaplanowana jest na 27 marca. Gra trafi na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaFar Cry 5 - Recenzja

Po prostu dobra zabawa.

Far Cry 5 - Poradnik, Solucja

Skrytki prepperskie, opis przejścia, porady ogólne, rozwój postaci.

Far Cry 5 - łowienie ryb: Rzeka Henbane (mapa)

Wszystkie miejsca, gdzie można łowić ryby w Rzeka Henbane.

The Crew 2 - wymagania na PC

Szczegóły na temat wersji komputerowej.