Red Dead Redemption 2 otrzyma mikrotransakcje

Wzorem GTA Online. 

Na konferencji dla inwestorów przedstawiciele Take-Two Interactive, do którego należy Rockstar Games, poinformowali, że w nadchodzącym Red Dead Redemption 2 pojawią się mikropłatności.

Lainie Goldstein, dyrektor ds. finansów w Take-Two zaznaczyła, że firma bardziej niż wcześniej przywiązuje wagę do mikrotransakcji. Celem wydawcy jest więc zaimplementowanie ich do wszystkich przyszłych produkcji, w tym Red Dead Redemption 2 (dzięki, Gamespot).

Przedstawiciele Take-Two nie sprecyzowali, jaką formę przybiorą mikropłatności w westernowej produkcji. Można się jedynie domyślić, że firma obierze ten sam kierunek, jak w GTA Online.

kon
Konie za walutę wewnętrzną? Wydaje się to prawdopodobne

W okresie świątecznym ubiegłego roku produkcje wydawane przez Take-Two zanotowały rekordy przychodów z mikropłatności. Jak informuje firma, statystyczny gracz wydał na zakupy w grach o 64 proc. więcej, niż w zeszłym roku. Stanowi to 32 proc. dochodu netto firmy.

W największym stopniu przyczyniło się do tego GTA Online i NBA2K18.

- Skupiamy się jednak na wszystkich graczach, nie tylko tych, którzy zapłacą dodatkowe pieniądze - zapewnił Strauss Zelnick, prezes Take-Two.

W sieciowym module do GTA 5 za realne pieniądze można kupić walutę wewnętrzną, którą płaci się za nowe samochody, posiadłości, ubrania czy uzbrojenie. Prequel cyklu Red Dead również zaoferuje rozgrywkę dla wielu graczy, co może oznaczać, że mikrotransakcje przybiorą podobną formę.

Warto też zwrócić uwagę, że Rockstar Games wciąż ulepsza GTA Online, przygotowując nowe wydarzenia i dodając kolejne darmowe dodatki, co może sugerować chęć rozwijania tego trybu również w nadchodzącej produkcji.

Dotychczas nie ujawniono żadnych informacji o trybie sieciowym w Red Dead Redemption 2 poza tym, że będzie to „całkowicie nowe doświadczenie wieloosobowe”. Dziś informowaliśmy już, że data premiery Red Dead Redemption 2, ustalona na 26 października, jest ostateczna.

Reklama

Skocz do komentarzy (12)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (12)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami