GTA 5 sprzedało się w nakładzie 90 milionów sztuk

Historyczny sukces w USA.

Take-Two i Rockstar poinformowały, że do końca 2017 roku do sklepów na całym świecie trafiło ponad 90 milionów sztuk gry GTA 5. Tylko w poprzednim roku nakład zwiększył się więc aż o 15 milionów egzemplarzy. Jednocześnie całkowita sprzedaż gry na terenie Stanów Zjednoczonych jest największym sukcesem komercyjnym w historii tamtejszego rynku gier.

W trakcie konferencji dla inwestorów i prezentacji wyników finansowych, Take-Two zapewniło także, że nadchodzący western Red Dead Redemption 2 nie zostanie kolejny raz opóźniony, a gra będzie zawierała mikrotransakcje, podobne do GTA Online.

GTA 5 zadebiutowało 17 września 2013 roku, najpierw na PS3 oraz Xboksa 360, a następnie na PS4 i Xbox One (listopad 2014), by wreszcie w kwietniu 2015 roku ukazać się także na platformie PC.

Tytuł okazał się jednym z największych komercyjnych sukcesów w historii rynku gier wideo, ale był także znakomicie przyjęty przez krytykę i media.

GTA 5 odniosło również bardzo duży sukces sprzedażowy w Polsce - dość powiedzieć, że gra sprzedała się w nakładzie 60 tysięcy sztuk w ciągu pierwszych 24 godzin od debiutu w naszym kraju. Warto podkreślić, że po raz pierwszy w historii serii gra otrzymała oficjalną polską wersję językową.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami