Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Do sklepów wysłano już 75 mln egzemplarzy GTA 5; Mafia 3 z 5 mln

Take-Two podaje wyniki.

Firma Take-Two podała dziś w nocy wyniki finansowe za kwartał fiskalny zakończony 31 grudnia, potwierdzając między innymi niesłabnące zainteresowanie Grand Theft Auto 5.

Do sklepów na całym świecie wysłano już 75 milionów egzemplarzy GTA 5. Oznacza to dodanie kolejnych 5 mln w okresie trzech miesięcy. Dobrze radzi sobie również krytykowana Mafia 3, z nakładem na poziomie 5 mln.

Wybuchowa popularność

Do tego Civilization 6, które przekroczyło 1,5 mln pudełek w sklepach, a także NBA 2K17 z niemal 7 mln - wynikiem o dziesięć procent lepszym od poprzedniej odsłony serii. Najnowszy symulator koszykówki wyrasta na najpopularniejszą grę sportową w historii 2K.

Należy podkreślić, że mowa o egzemplarzach wysłanych do sklepów, a nie sprzedanych bezpośrednio do graczy. Zapewne nie uwzględniono także wersji cyfrowych.

Zainteresowanie GTA 5, GTA Online, WWE 2K17, NBA 2K17 oraz Civilization 6 przełożyło się na kolejny świetny wynik finansowy firmy. Take-Two wypracowało 476,5 mln dol. przychodów w okresie od początku października do końca grudnia, czyli 15 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku fiskalnego.

Już 64 procent wszystkich przychodów to treści cyfrowe, co oznacza wzrost w tym segmencie o niemal 100 mln dolarów. Same transakcje cyfrowe, DLC i wirtualne waluty to 20 procent przychodów firmy w ostatnim kwartale. Niech żyje GTA Online?

Zobacz: GTA Online - poradnik i najlepsze porady

Z innych finansowych wieści na temat Take-Two: korporacja zapłaciła w tym miesiącu 250 milionów dolarów za firmę Social Point, zajmującą się społecznościowymi grami na urządzenia mobilne i Facebooka.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły