Obsidian Entertainment oficjalnie ogłosiło, ze Pillars of Eternity 2: Deadfire pojawi się na konsolach. Gra trafi jednak nie tylko na PS4 i Xbox One, ale też Nintendo Switch. Premiera zaplanowana jest na tegoroczny okres świąteczny, choć dokładnego terminu nie podano.

Informację o zamiarach przeniesienia produkcji na kolejne platformy sprzętowe deweloperzy ujawnili w rozmowie z dziennikarzami magazynu Game Informer. Nowymi wersjami zajmie się studio Red Cerberus.

01
W podróży na konsole

Dotychczas wiadomo było, ze tytuł zawita tylko na PC. Na komputerach osobistych zadebiutuje 3 kwietnia.

Akcja Pillars of Eternity 2: Deadfire osadzona jest tuż po wydarzeniach z pierwszej odsłony. Fabuła skupi się na Eothasie - bóstwie światła i odrodzenia, zamkniętym w ukrytej pod twierdzą Caed Nua statui, którą odnaleziono w oryginale.

Zobacz: Pillars of Eternity 2: Deadfire - Poradnik, Solucja

Istota wydostaje się na powierzchnię, zostawiając głównego bohatera na skraju śmierci, z 1. poziomem doświadczenia i przy ruinach warowni. Gracze stają więc przed zadaniem odszukania delikwenta i odzyskania duszy należącej do naszej postaci.

Podczas rozgrywki zwiedzamy nowy region - tytułowe Deadfire, składające się ze zróżnicowanych lokacji. Natkniemy się na nieznane wcześniej kultury i pomożemy w rozwiązaniu lokalnych sporów.

W sfinansowanej na Kickstarterze grze pojawi się możliwość przeniesienia zapisanych stanów rozgrywki z pierwowzoru. Dzięki temu zachowamy podjęte decyzje, które wpłyną na kolejne wydarzenia.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Pillars of Eternity 2 - zadania towarzyszy: Eder, Xoti, Maia, Serafen, Pallegina, Aloth

Misje: Oświecona droga, Latarnia Gauna, Zew Kuriera, Czarnoksiężnik i gentleman, Ostatni dzwonek, Malowane maski.

Pillars of Eternity 2 - wszystkie zakończenia

Zobacz, jaki los czeka bohatera oraz świat.

Pillars of Eternity 2 - Junvik i Strzaskana Rafa: zadania dodatkowe

Misje poboczne: Nemnok Pożeracz, Zaginione grymuary, Kraina marzeń.

Pillars of Eternity 2 - Nadciągająca burza

Misje dla frakcji: Mieszanka wybuchowa, Złodziejski honor, Taniec ze śmiercią, Ostatni manewr, Niezbyt salomonowy osąd, Sabotaż w Mosiężnej Cytadeli.