Nowa gra twórców FTL - gramy w Into the Breach

Robale atakują.

Into the Breach to nowa gra studia Subset Games - odpowiedzialnego za FTL: Faster Than Light, czyli jedną z najbardziej popularnych gier niezależnych, wydaną w 2012 roku.

Twórcy nie porzucają zupełnie klimatów science-fiction, ponieważ ponownie otrzymujemy wizję przyszłości i zaawansowanych technologii, choć nie eksplorujemy przestrzeni kosmicznej, a raczej trzymamy się ziemi.

W Into the Breach dowodzimy siłami militarnymi, których zadaniem jest powstrzymanie agresywnej rasy Vek - wielkie robaki zagrażają całej planecie. Nasze jednostki muszą zapobiegać ich atakom na różne miasta, bazy wojskowe i inne ważne miejsca.

Pod względem rozgrywki jest to strategia turowa, nieco w stylu XCOM. Każdej jednostce możemy wydać rozkaz ruchu oraz ataku. Mechy i pojazdy znajdujące się pod naszą kontrolą mają zróżnicowane uzbrojenie i zastosowanie.

W naszym materiale z wczesnej wersji gry przedstawiamy fragmenty przykładowych misji.

Głównym celem jest obrona wszystkich kontynentów, a przegrywamy, kiedy zapasy energii spadną do zera - co zdarza się całkiem często. Przegrana nie jest tu wcale czymś niezwykłym. Gdy kosmici okażą się zbyt silni, cofamy się w czasie i staramy się odnieść zwycięstwo w jednej z wielu alternatywnych rzeczywistości.

Pełna wersja Into the Breach debiutuje w 2018 roku na PC. Konkretna data premiery nie jest znana.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami