Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa gra twórców FTL już niedługo. Premiera Into the Breach 27 lutego

Mechy kontra kosmiczne robale.

Into the Breach debiutuje już 27 lutego. Nowa gra twórców FTL: Faster than Light trafi wyłącznie na PC - będzie dostępna w sklepach Steam, GOG oraz Humble Store.

Najnowsze dzieło dwuosobowego studia Subset Games to strategia turowa, która przywodzi na myśl serię XCOM czy Final Fantasy Tactics. Twórcy stawiają jednak na większą presję oraz nieuchronne porażki.

Założenia fabularne są proste - planeta ludzi pada ofiarą inwazji kosmicznych robaków, które wypełzają spod ziemi. Zadaniem gracza jest obrona miast i ważnych miejsc przed atakami insektów.

W razie przegranej, która przy pierwszych podejściach nadchodzi dosyć szybko, jeden z bohaterów przenosi się do alternatywnej czasoprzestrzeni, by rozpocząć wysiłki obronne od nowa - na tej samej planecie, ale z nieco innymi scenariuszami bitew.

Potyczki toczymy na małych mapach i kierujemy trzema mechami. W miarę postępów odblokowujemy nowe rodzaje maszyn, a każda dysponuje innymi rodzajami ataków i zdolności.

Nie wiadomo jeszcze, czy Into the Breach trafi na konsole.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze