Squadron 42 - godzina gameplayu z kampanii fabularnej Star Citizen

Lot w kosmosie, walka i inne.

Cloud Imperium Games zaprezentowało trwający ponad godzinę gameplay ze Squadron 42 - samodzielnej kampanii fabularnej kosmicznego Star Citizen.

Materiał przedstawiono podczas zorganizowanej wczoraj wieczorem transmisji internetowej. Pokaz miał się odbyć w czwartek, ale ostatecznie został przesunięty o jeden dzień.

01
W Squadron 42 pojawi się Liam Cunningham z „Gry o Tron”

Film składa się z ujęć pochodzących z tak zwanego Vertical Slice, czyli fragmentu służącego twórcom do testowania różnych rozwiązań i mechanizmów całej gry. Oczywiście wiele elementów zostanie jeszcze w przyszłości dopracowanych. Na razie największym problemem wydaje się optymalizacja - wydajność niekiedy znacząco spada.

Nagranie rozpoczyna się od sekwencji na fregacie UEES Stanton. Kierowany przez gracza bohater przemierza pokład jednostki, natykając się na różnych jegomości, z którymi toczy krótkie rozmowy.

Wśród spotkanych postaci są starsi oficerowie, w których wcielają się Liam Cunningham (Davos z „Gry o Tron”) i Mark Hammil (Luke Skywalker z „Gwiezdnych Wojen”). Wraz z tym ostatnim podopieczny udaje się ostatecznie na misję.

Celem zadania jest zbadanie miejsca rozbicia statku. Nie obyło się oczywiście bez podróży kosmicznym myśliwcem AEGIS Gladius, a w pewnym momencie doszło do międzygwiezdnego starcia z wrogimi okrętami.

Ostatnia część pokazanego przez twórców etapu rozgrywa się na terenie bazy zlokalizowanej na jednym z księżyców. Wówczas produkcja przyjęła formę tradycyjnej strzelanki. Przeciwnicy zachowują się dosyć inteligentnie - potrafią reagować na poczynania gracza, zmieniać pozycje i wzajemnie się kryć.

Autorzy podkreślają, że chcą znieść barierę między właściwą rozgrywką, a przerywnikami filmowymi. To widać w materiale - w niektórych momentach gra płynnie przechodzi od bezpośredniej zabawy do cut-scenek.

Nadal jednak deweloperzy nie podali najważniejszej informacji, czyli dokładnej daty premiery kampanii Squadron 42.

Natomiast ujawniono, że jeszcze dzisiaj Cloud Imperium Games udostępni Star Citizen w wersji alpha 3.0 wszystkim, którzy wsparli projekt. Dotychczas łatkę mogła sprawdzić niewielka grupa użytkowników.

Jednym z najważniejszych elementów aktualizacji jest system lądowania na powierzchni planet. Nowości przygotowano jednak znacznie więcej - pełna lista zmian znajduje się na oficjalnej stronie internetowej gry.

Produkcja jest „symulatorem życia w kosmosie”. Rozwijamy się i zarabiamy na wiele sposobów - zaciągając się do wojska, zostając piratem czy zajmując się handlem lub wydobywaniem surowców.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami