Każda klasa w Star Wars Battlefront 2 ma do wyboru kilka broni. Zaczynamy zawsze z jedną, podstawową, a kolejne odblokowujemy w miarę postępów - najczęściej za konkretną liczbę eliminacji podczas gry daną klasą w trybie multiplayer.

Wszystkie rodzaje broni mają swoje mocne i słabe strony, ale - jak zwykle bywa w strzelankach - konkretne model są nieco lepsze od innych, bardziej uniwersalne i przydatne w różnych sytuacjach.

Poniżej wymieniamy naszym zdaniem najlepszą broń dla każdej z czterech klas postaci.

Żołnierz szturmowy

Szturmowiec to jednostka najbardziej uniwersalna - sprawdza się w ataku i obronie, choć ofensywa jest raczej tym, co lubi najbardziej. Dlatego też najlepszą bronią dla żołnierza szturmowego jest CR-2.

Ten blaster odblokujemy dopiero po 200 eliminacjach jako żołnierz szturmowy (albo dostaniemy go z edycją specjalną gry), ale zdecydowanie warto poświęcić się temu wyzwaniu.

CR-2 nie ma zbyt dobrego zasięgu, to prawda - na początku może się to wydawać mylące i zniechęcić do tej broni. Jednak walka na duże dystanse i tak nie jest specjalnością szturmowca.

Ta broń pozwoli błyskawicznie pozbyć się wroga, w grze nie ma lepszego blastera na średnie i bliskie odległości. Jest więc świetny przy atakowaniu zamkniętych obszarów czy walkach we wnętrzu budynków. Jego największą zaletą jest nie tylko szybkostrzelność ale i krótki czas chłodzenia.

bfbron1

Ciężki strzelec

Ta klasa specjalizuje się w prowadzeniu ognia zaporowego. Ciężki strzelec nie jest zbyt celny, ale budzi postrach w szeregach wroga - gdy strzela, przeciwnik pomyśli dwa razy, zanim wychyli się zza osłony.

Najlepszą obecnie bronią dla tej klasy jest TL-50.

Odblokowanie tego blastera wymaga aż 500 zabójstw podczas kierowania klasą ciężkiego strzelca, ale cierpliwość popłaca. Ogromna szybkostrzelność połączona z porządnym chłodzeniem, a jednocześnie dobry balans zasięgu i obrażeń - to destrukcyjne cudo.

Doskonałym bonusem jest alternatywny tryb strzału, który możemy aktywować, gdy przytrzymamy przycisk celowania. W ten sposób wystrzelimy ogłuszający pocisk, co często może okazać się przydatne.

Oficer

Oficer to żołnierz wsparcia. Jego podstawowa rola to zapewnianie bonusów i wzmocnień oraz pomocy swoim towarzyszom. Nie jest jednak bezbronny, a niektóre blastery tej klasy są naprawdę śmiercionośne.

Niestety (dla niecierpliwych), ponownie najlepszą bronią jest ta ostatnia do odblokowania: SE-44C. Wymaga aż 500 zabójstw jako oficer. Na szczęście liczą się też eliminacje, które zapewni nam nasza rozstawiana wieżyczka.

SE-44C jest wyjątkowym pistoletem, bo w pełni automatycznym, jak normalny blaster. Do tego jest też najlepiej zbalansowaną bronią oficera, oferując idealny złoty środek między obrażeniami, chłodzeniem i szybkostrzelnością.

bfbron3

Specjalista

Specjalista, czyli - między innymi - snajper. Nie zawsze jednak siedzenie bezczynnie w jednym miejscu jest opłacalne. Chcemy być bardziej mobilni i dostosowani do różnych sytuacji. Wtedy przydaje się broń inna niż zwykły jednostrzałowiec.

Najlepsza broń tej klasy to A280-CFE.

Główną zaletą tego blastera jest nie tylko jego uniwersalny charakter, ale i fakt, że strzela seriami. Dlatego jest najlepszą bronią specjalisty na średnich dystansach - a to na takich odległościach będziemy walczyć najczęściej.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Star Wars Battlefront 2 - Recenzja

Świetny multiplayer i problemy.

Star Wars Battlefront 2 - znajdźki i sekrety: Aż po zgliszcza

Wszystkie przedmioty kolekcjonerskie w przedostatniej misji.

Star Wars Battlefront 2 - znajdźki i sekrety: Bitwa o Jakku

Wszystkie przedmioty kolekcjonerskie w 11 misji.

Pierwszy gameplay z polskiego World War 3

Konkurencja dla Battlefielda 3 i 4?