Twórcy Rime zapowiadają usunięcie zabezpieczeń Denuvo

Jeśli uda się je złamać.

Twórcy gry logicznej Rime potwierdzili, że wersja PC ich produkcji korzysta z systemu Denuvo. Deweloperzy zamierzają jednak usunąć kontrowersyjne zabezpieczenia - gdy tylko piraci zdołają je obejść.

„Dyskutowaliśmy na temat uwzględnienia Denuvo wewnątrz studia i jednym z kluczowych punktów podczas tych dysput była po prostu chęć zapewnienia jak najlepszych wrażeń dla graczy” - napisał na Steamie przedstawiciel Tequila Works, studia odpowiedzialnego za prace.

1
Eksploracji czar

„Rime to bardzo osobiste doświadczenie, opowiadane przez widoki i dźwięki. Publikacja cracka oznacza ryzyko problemów w obu tych sferach” - dodaje deweloper, nie precyzując niestety, co dokładnie może stać się z oprawą audiowizualną gry po usunięciu DRM.

„Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że nie ma zabezpieczeń nie do obejścia. Dlatego też, jeśli Rime zostanie złamane, opublikujemy darmową wersję bez Denuvo i zaktualizujemy istniejące platformy.”

Nie jest obecnie jasne, czy twórcy zamierzają samodzielnie udostępnić grę za darmo, czy po prostu usuną system zabezpieczeń, jak czyniono w przeszłości w przypadku innych gier z tym rozwiązaniem DRM.

Tymczasem gracze zareagowali krytyką mało spójnych argumentów i sugerują, że dbanie o jak najlepsze wrażenia powinno zacząć się nie od DRM, lecz od optymalizacji gry, która obecnie generuje zauważalne spadki nawet na sprzęcie klasy GTX 1080 i Core i7 7700K, pomimo minimalistycznej oprawy.

Opisywana produkcja to platformówka z otwartym światem. Gracze wcielają się w chłopca, który stara się uciec z tajemniczej wyspy. Nie obędzie się bez rozwiązywania zagadek, w których istotną rolę odegrają oświetlenie, perspektywa oraz czas.

Tytuł „po grach takich jak Podróż czy The Last Guardian nie jest może wyjątkowy i oryginalny, ale to wciąż intrygująca, przyjemnie minimalistyczna i piękna przygoda, którą warto przeżyć. Jeden z najlepszych tytułów tego półrocza” - głosi nasza recenzja Rime.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami