Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rime - poradnik i opis przejścia

Wszystkie misje, zagadki, sekrety i wskazówki.

Witamy w poradniku i solucji do logicznej gry Rime. Jest to niezależna produkcja kładąca nacisk na zagadki różnego typu oraz elementy zręcznościowe w otwartym, ale niezbyt dużym świecie. Chociaż gra w subtelny sposób pomaga przy niektórych fragmentach gry, są to tylko raczej nakierowania.

Dlatego właśnie w poradniku do Rime prezentujemy dokładny opis rozwiązania wszystkich zagadek niezbędnych do przejścia gry. Z czasem opublikujemy także wskazówki dotyczące odkrycia wszystkich sekretów.

W grze Rime nie istnieje bezpośrednia fabuła czy narracja. Większość opowieści toczymy we własnych głowach, interpretując na swój sposób obserwowane wydarzenia. Mamy nadzieję, że niniejsza publikacja pomoże ci przejść tę przygodę w przypadku natrafienia wszelkich trudności.

Życzymy miłej lektury i wspaniałej przygody!


Główny wątek i wszystkie zagadki

W tym akapicie znajdziesz dokładny opis przejścia gry z uwzględnieniem wszystkich zagadek, na które natkniesz się podczas zabawy z Rime. Z czasem zaktualizujemy poradnik również o sekrety i znajdźki.


Porady ogólne

- Bądź uważny i obserwuj całe otoczenie. Rozwiązanie zagadek lub wskazówki do nich nie zawsze znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie. Czasami będziesz musiał przejść do nieco dalszej lokacji, a następnie wrócić do miejsca, gdzie rozpoczęła się łamigłówka.

- Gdy nie będziesz miał pomysłu na rozwikłanie zagadki, rozejrzyj się w poszukiwaniu lisa, którego odblokujesz zaraz po rozpoczęciu gry. Czasami możesz go także zlokalizować po jego szczekaniu. Jeśli znajduje się gdzieś w pobliżu, zazwyczaj pokaże ci, na czym powinieneś się skupić.

- Nie bój się ryzykować, gdy przyjdzie do etapów zręcznościowych. Skakanie na odległe półki skalne czy nad przepaściami to element często spotykany w grze, jednak punkty zapisu stanu rozgrywki są na tyle dobrze rozmieszczone, że nigdy nie zaznasz konieczności powtarzania długiego fragmentu.

- W grze nie możesz zostać zaatakowany przez żadnego przeciwnika, choć niektóre istoty będą mogły ograniczać twoje możliwości ruchu. Wówczas rozejrzyj się po okolicy i zastanów się, co mogłoby odciągnąć ich uwagę, choćby na chwilę.

Zobacz: Poradniki do gier - darmowe, kompletne solucje

- Ciesz się otaczającymi cię widokami i atmosferą. Zamiast przeć do przodu, aby skończyć grę jak najszybciej, przystań na chwilę lub zajrzyj na drugą stronę skały. Rime to wyjątkowa produkcja, która potrafi ukoić nerwy niejednemu graczowi. Wykorzystaj to.

Read this next