Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Logiczne Rime z datą premiery na Nintendo Switch

Zagramy w listopadzie.

Gra logiczna Rime otrzymała w końcu datę premiery na Nintendo Switch - 17 listopada.

W planach jest wydanie cyfrowe oraz specjalna wersja pudełkowa, zawierająca także kod upoważniający do pobrania ścieżki dźwiękowej. Nie jest obecnie jasne, czy ta odsłona pojawi się w Polsce.

Jest i lisek

Cenę ustalono na 34,99 euro (ok. 149 zł) w eShopie lub 44,99 euro (ok. 191 zł) w pudełku.

Rime debiutowało pod koniec maja na PC, PS4 i Xbox One, zbierając wysokie oceny w recenzjach pomimo pewnych problemów technicznych, związanych głównie z płynnością działania. Teraz usterki udało się już załatać.

„Jako ogromni fani Nintendo bardzo doceniamy cierpliwość naszych fanów, dla których Tantalus i Tequila Works kontynuują intensywną pracę nad Rime na Nintendo Switch” - zapewnia Raúl Rubio Munárriz, dyrektor kreatywny hiszpańskiego studia.

Rime to platformówka z otwartym światem. Gracze wcielają się w chłopca, który stara się uciec z tajemniczej wyspy. Nie obędzie się bez rozwiązywania zagadek, w których istotną rolę odgrywa oświetlenie, perspektywa oraz czas.

Zobacz: Rime - poradnik i opis przejścia

Podczas rozgrywki zwiedzamy zróżnicowane lokacje, skacząc między konstrukcjami i aktywując rozmaite mechanizmy. Produkcję okraszono kolorową oprawą graficzną.

„Rime - po grach takich jak Podróż czy The Last Guardian - nie jest może wyjątkowe i oryginalne, ale to wciąż intrygująca, przyjemnie minimalistyczna i piękna przygoda, którą warto przeżyć. Jeden z najlepszych tytułów tego półrocza” - głosi nasza recenzja.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze