Alan Wake zniknie ze sklepów 15 maja

Koniec sprzedaży pudełek i wersji cyfrowej.

Alan Wake zostanie wycofany ze sprzedaży w poniedziałek, 15 maja - poinformowali przedstawiciele studia Remedy Entertainment na oficjalnym forum.

Powodem są wygasające prawa do muzyki wykorzystanej przez twórców. Ze sklepów zniknie pudełkowa i cyfrowa wersja podstawowej gry, a także cyfrowa wersja dodatku American Nightmare.

Remedy zapowiedziało wielką wyprzedaż edycji komputerowej - od jutra gra będzie tańsza o 90 procent w sklepie Steam. Studio nie kontroluje cen na innych platformach dystrybucji, ale możliwe, że pojawią się także inne promocje.

Przedstawiciele studia postarają się odnowić prawa do ścieżki dźwiękowej, a więc nie jest wykluczone, że sprzedaż zostanie w przyszłości wznowiona.

Alan Wake to przygodowa gra akcji z elementami horroru. Opowiada o tytułowym pisarzu, który w amerykańskim miasteczku Bright Falls i jego leśnych okolicach stara się odnaleźć zaginioną w tajemniczych okolicznościach żonę.

Istotnym elementem rozgrywki jest wykorzystywanie źródeł światła w celu osłabiania przeciwników, by następnie pokonać ich za pomocą broni palnej.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: sierpień 2020 - pełna oferta

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered i nie tylko.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami