Osiem minut rozgrywki z mrocznej platformówki Little Nightmares

Zabawa w chowanego.

Bandai Namco przygotowało rozszerzone spojrzenie na rozgrywkę w platformowym Little Nightmares, oferując osiem minut eksploracji tajemniczej i mrocznej placówki.

Główną bohaterką gry jest dziewięcioletnia dziewczynka o imieniu Six, która zostaje porwana i zmuszona do pracy w podwodnym ośrodku wypoczynkowym The Maw. Wkrótce ucieka oprawcom i postanawia wydostać się na powierzchnię.

1
Sympatyczny woźny

Jak potwierdza poniższy materiał wideo, deweloperzy postawili na mroczny klimat rodem z Limbo czy Inside, pełen złowrogich cieni, dynamicznego oświetlenia, groteskowych postaci i scen rodem z sennego koszmaru.

Nie brakuje też zagadek logicznych, wspinania się na groteskowo ogromne meble i interakcji z mniejszymi obiektami, takimi jak piłka czy walizki.

W drugiej części filmu akcja nieco się zagęszcza, ponieważ Six musi ukrywać się i uciekać przed potwornym woźnym o krótkich nóżkach i długich ramionach. Jest też skradnie w szybach wentylacyjnych, co jest zapewne nawiązaniem do Metal Gear Solid. Chyba.

Little Nightmares zadebiutuje 28 kwietnia na PC, PS4 oraz Xbox One.

Za prace odpowiada Tarsier Studios. Firma zaczynała pod nazwą Team Tarsier, założona w 2004 roku przez grupę siedmiu studentów ze Szwecji. Działalność od samego początku cieszyła się wsparciem Sony, rosnąc szybko do 45 osób.

Większość wykonanej pracy to raczej mało prestiżowe tworzenie konwersji i DLC, choćby do LittleBigPlanet i LittleBigPlanet 2. Do tego współpraca z Media Molecule nad Tearaway Unfolded na PlayStation 4.

Również Little Nightmares (wtedy jeszcze pod nazwą Hunger) zapowiadano pierwotnie wyłącznie na PS4. Drogi Tarsier i Sony gdzieś się jednak rozminęły, a twórcy zmienili tytuł gry i znaleźli nowego wydawcę, Bandai Namco.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami