Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Little Nightmares - Osiągnięcia i Trofea

Spis wszystkich trofeów i osiągnięć w grze.

Zaledwie trzynaście osiągnięć i trofeów oferuje gra Little Nightmares, z czego dziesięć brązowych, dwa srebrne i jedno złote. Nie znajdziemy tu osiągnięcia platynowego, które zazwyczaj jest zarezerwowane dla zdecydowanie większych tytułów. Little Nightmares z kolei da się ukończyć w zaledwie kilka godzin, często też za jednym zamachem.

Co ciekawe, twórcy produkcji przygotowali nie tylko tajemniczą opowieść pełną strachu i mroku, ale pozwolili sobie także na nieco zabawy z opisach trofeów. Podczas gdy opisy osiągnięć w innych grach zazwyczaj wskazują dokładnie na to, co należy zrobić, tak w tym przypadku nic nie jest oczywiste.

Poniżej znajdziecie spis wszystkich trofeów oraz osiągnięć.

NazwaTrofeumOpis
Małe zgubyBrązoweDobroć przyniesie ci zgubę!
Skok wzwyżBrązowePodskoczysz jeszcze wyżej, gdy się dowiesz, co tu śpi!
RozrabiakaBrązoweWandalką chcesz być i łobuziarą? Paszcza na uczcie nagrodzi cię karą!
Rozświetl swoje życieBrązoweŚwiatełka w tunelu nie zawsze wskazują dobrą dorgę, ale te powinny być bezpieczne!
WięzienieBrązoweSpójrz, kanarek wyleciał z klatki!
LeżeBrązoweMałe zguby czasem znajdują drogę do domu.
KuchniaBrązoweSzefowie kuchni będą za tobą tęsknić!
Sala dla gościBrązoweMały lis pośród wygłodniałych wilków!
Kwatera PaniBrązoweZbiera się na burzę. Ten płaszcz powinien się przydać.
NieuchwytnaBrązowePodstępny szczurze, jakim cudem ciągle się wymykasz?
Pomoc kuchennaSrebrnePrzepis ukończony, to będzie boska uczta.
Piosenka SixSrebrneTyle kluczy, a żaden z nich nie otwiera twojej klatki!
Twarda zawodniczkaZłoteCo sprawia, że jesteś wyjątkowa? Skąd masz w sobie tyle odwagi?

Wszystkie trofea czy osiągnięcia można zdobyć podczas jednokrotnego ukończenia zabawy. Na tej stronie postaramy się przybliżyć ci sposób na ich zyskanie.

- Osiągnięcia Więzienie, Leże, Kuchnia, Sala dla gości oraz Kwatera Pani zostaną zaliczone automatycznie po ukończeniu każdego z pięciu dostępnych poziomów w grze.

- Bardzo zagadkowym trofeum może okazać się Piosenka Six. W pewnym momencie, w drugim rozdziale, wespnij się na górę w pomieszczeniu z książkami. Zauważysz tam wiszące pianino. Wskocz na nie, a następnie tak biegaj po klawiszach, aby wydobyć z nich wszystkie możliwe dźwięki.

- Złap wszystkie Nomy, czyli małe stworki biegające w różnych miejscach gry. Jest ich łącznie trzynaście, a gdy potrzymasz przez chwilę je wszystkie, odblokujesz Małe zguby.

- Dużo łatwiejsze będzie zdobycie Rozświetl swoje życie, które po prostu polega na zapaleniu wszystkich lamp napotykanych w grze.


Spis treści: Little Nightmares - poradnik i opis przejścia

Zobacz też: Little Nightmares - sekrety i znajdźki: latarnie, Nomy, statuetki


- Podobnie jest w przypadku Skok wzwyż, które wymaga od ciebie po prostu kilkukrotnego podskoczenia na dowolnym łóżku. Proste jest także osiągnięcie Pomoc kuchenna - w trzecim rozdziale wrzuć trzy warzywa do kotła nad ogniem. Możesz użyć marchewki z dwóch wcześniejszych pomieszczeń, cebuli spod stołu i kawałka mięsa na stoliku przy butelkach. Uważaj jednak na przechadzającego się tam kucharza.

- Do osiągnięcia Rozrabiaka wymagane jest zniszczenie dziesięciu figurek znajdujących się w grze, a Nieuchwytna zostanie odblokowane po ucieczce jednemu z głównych przeciwników. Najtrudniejszym osiągnięciem może okazać się Twarda zawodniczka, które wymaga od gracza przejścia całej gry w czasie krótszym, niż godzina, a przy okazji bez ani jednego zgonu.

Powodzenia!

O autorze

Komentarze