Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Little Nightmares - poradnik i opis przejścia

Najlepsze porady, misje i wszystkie sekrety.

Witamy w poradniku do gry Little Nightmares. Pokierujemy w niej losami małej dziewczynki, która znalazła się w dziwnym miejscu pełnym niebezpieczeństw i strasznych przeciwników. Nie wiadomo jak i po co się tu znalazła.

Cała opowieść w Little Nightmares jest bardzo tajemnicza i brakuje w niej typowego dla gier narratora. Wiele wyobrażamy sobie sami, co sprawia, że przedstawiona historia może być różnie interpretowana przez graczy.

W niniejszej publikacji przedstawimy ci dokładny opis przejścia Little Nightmares zawierający rozwiązania wszystkich zagadek, okraszone wieloma obrazkami, a także wszystkie znajdźki i sekrety gry. Opisujemy także sposób na zdobycie wszystkich osiągnięć w grze.

Życzymy miłej zabawy!


Misje i sekrety

Poniżej możesz zapoznać się z dokładnymi opisami przejścia każdego z pięciu poziomów gry, a także sekretami, jakie przewidzieli dla nas twórcy.


Porady ogólne

- Uważnie obserwuj otoczenie. Jeśli nie chcesz od razu sprawdzać rozwiązania jakiejś zagadki w naszej solucji, przyglądaj się nietypowym obiektom. Często to właśnie one okazują się kluczowe do pchnięcia historii do przodu.

- Cień jest zazwyczaj twoim najlepszym sprzymierzeńcem. W grze występują jednak przeciwnicy, którzy bazują głównie na innych zmysłach, dlatego często trzeba też zachowywać się po cichu. Używaj zatem trybu skradania.

- Czasami, gdy wokół nie ma żadnego zagrożenia, a pomieszczenie jest na tyle ciemne, że ciężko dostrzec w nim szczegóły, możesz skorzystać z zapalniczki. Nie zapomnij jej jednak zgasić, gdy przekradasz się za plecami nieprzyjaciół. Uważaj także, aby nie włączyć jej przypadkowo w chwili, gdy może ci to zaszkodzić.

- Niektóre zagadki wymagają szybkiego działania. Jeśli jednak nie goni cię czas lub przeciwnik, stąpaj ostrożnie po podłożu - zwłaszcza, gdy pod spodem znajduje się przepaść. Sterowanie w grze nie należy do najbardziej smukłych, przez co często możesz ginąć i zaczynać zabawę od poprzedniego punktu kontrolnego.

Zobacz: Poradniki do gier - darmowe, kompletne solucje

- Kiedy ekran przygasa a do twoich uszu dobiega charakterystyczny dźwięk burczącego brzucha, rozejrzyj się po najbliższej okolicy w poszukiwaniu jedzenia. Nawet jeśli będzie wyjątkowo obrzydliwe, główna bohaterka musi je zjeść, w przeciwnym wypadku będziesz musiał rozpoczynać zabawę od ostatniego punktu zapisu.

Komentarze