Platformowe Little Nightmares w stylu Limbo i Inside z datą premiery

Surrealistyczne przygody.

Surrealistyczna gra platformowa Little Nightmares zadebiutuje 28 kwietnia na PC (przez Steam i GOG), PS4 oraz Xbox One - poinformowali twórcy niezależnej produkcji. W planach są polskie napisy.

Za prace odpowiada Tarsier Studios. Firma zaczynała pod nazwą Team Tarsier, założona w 2004 roku przez grupę siedmiu studentów ze Szwecji. Działalność od samego początku cieszyła się wsparciem Sony, rosnąc szybko do 45 osób.

1
Sympatyczny kucharz

Większość wykonanej pracy to raczej mało prestiżowe tworzenie konwersji i DLC, choćby do LittleBigPlanet i LittleBigPlanet 2. Do tego współpraca z Media Molecule nad Tearaway Unfolded na PlayStation 4.

Również Little Nightmares (wtedy jeszcze pod nazwą Hunger) zapowiadano pierwotnie wyłącznie na PS4. Drogi Tarsier i Sony gdzieś się jednak rozminęły, a twórcy zmienili tytuł gry i znaleźli nowego wydawcę, Bandai Namco.

Inne założenia nie uległy zmianie: główną bohaterką jest dziewięcioletnia dziewczynka Six, która zostaje porwana i zmuszona do pracy w podwodnym ośrodku wypoczynkowym The Maw. Wkrótce ucieka oprawcom i postanawia się wydostać.

Deweloperzy postawili na mroczny klimat rodem z Limbo czy Inside, pełen złowrogich cieni, dynamicznego oświetlenia, groteskowych postaci i scen rodem z sennego koszmaru.

Co interesujące, przygotowano także wersję demo dostępną z poziomu przeglądarki internetowej. Dłuższy fragment rozgrywki znaleźć można w jednej z naszych wcześniejszych wiadomości.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami