Diablo 1 już wkrótce w Diablo 3 - w ramach 20 urodzin serii

Ciemność nad Tristram.

Zgodnie z zapowiedziami, w styczniu w Diablo 3 zadebiutuje łatka 2.4.3, wprowadzająca między innymi wydarzenie Ciemność nad Tristram, oferujące specjalne podziemie, z poziomami wzorowanymi na pierwszym Diablo.

Nowe atrakcje już od jakiegoś czasu dostępne są na publicznych serwerach testowych, lecz teraz trafią do wszystkich zainteresowanych, razem z szeregiem innych zmian i nowości.

1
Klasyczny filtr graficzny

Aby przywrócić klimat z przeszłości, przygotowano specjalny filtr graficzny z wyraźniejszymi „pikselami”, poruszanie się wyłącznie w ośmiu kierunkach oraz celowe obniżenie płynności animacji, wprowadzające zacinanie rodem ze starych PC. Do tego klasyczna muzyka oraz interfejs.

Aktualizacja 2.4.3 powinna zadebiutować jeszcze w tym tygodniu.

Inne zmiany to szereg modyfikacji w niektórych przedmiotach legendarnych i zestawach, a także nowe legendarne moce. Szczegóły na oficjalnej stronie.

Jeśli mowa o Głębokich Szczelinach, potwory zostały bardziej równomiernie rozmieszczone, a rozmiary poszczególnych poziomów są bardziej spójne (średnio 2-4, bardziej zróżnicowane obszary).

Można teraz zabić w powietrzu przeciwników skaczących na graczy, na przykład skrzydlatych zabójców, pogromców, łowczynie lacuni czy podziemnych skoczków.

Jest także nowa właściwość przeciwnika - Moloch. Obdarzone nim potwory są niewrażliwe na wszystkie efekty ograniczające kontrolę. Poruszają się jednak wolniej i są bardziej podatne na obrażenia.

Łatka powstała na 20. urodziny serii, lecz nie wszyscy fani są zadowoleni z takiego traktowania ulubionej serii. Część graczy chciałaby pełnego remake'u Diablo 1, a także szybszego powrotu Nekromanty - i to nie jako płatnego DLC.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami