Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kontrowersyjny reżyser Diablo 3 powraca z nowym studiem

Może doda dom aukcyjny.

Gas Giant Games to nowe studio deweloperskie założone przez Jaya Wilsona - kontrowersyjnego reżysera Diablo 3 - oraz Julian Love, jednego z grafików w tej produkcji.

Uwagę zwraca właśnie nazwisko Wilsona, który opuścił Blizzard w 2016 roku, by zająć się pisaniem. „Zasłynął” - być może nie do końca zasłużenie - jako główny cel krytyki zaraz po premierze trzeciego Diablo. Gracze narzekali najpierw na problemy z serwerami, a później także na niektóre rozwiązania projektowe, takie jak Dom Aukcyjny z transakcjami cyfrowymi.

Ostatecznie deweloper opuścił projekt, który na prostą wyprowadził później Josh Mosqueira, były pracownik Relic Entertainment. Wilson przeszedł do zespołu odpowiedzialnego za skasowany tytuł Titan, a następnie współtworzył dodatek World of Warcraft: Warlords of Draenor.

Teraz powraca do branży gier, właśnie za sprawą Gas Giant Games, gdzie został szefem do spraw projektowych. Wspomniany Julian Love jest dyrektorem kreatywnym. Firma pracuje już nad pierwszym tytułem, grą action RPG na bazie nowej licencji. Szczegółów nie ujawniono.

Duet założycieli zapewnia, że zebrano także innych weteranów branży, z doświadczeniem zebranym podczas prac nad Overwatch, Gears of War, Cyberpunk 2077, Kingdom Hearts czy Company of Heroes.

„Chociaż nie jesteśmy jeszcze gotowi, by ujawnić światu wszystkie szczegóły, możemy powiedzieć, że fani naszych poprzednich gier będą podekscytowani tym, co nadejdzie” - zapewnia Wilson. „Gra dostarczy szaloną, brutalną walkę, wciągający system postępów i unikalne elementy survivalu - a wszystko to opakowane w nowy i oryginalny świat, który na pewno pokochacie”.

Gas Giant Games pojawi się wkrótce na konferencji GDC, by szukać inwestorów. Co interesujące, niedawno niemal identyczną wiadomość pisaliśmy na temat Ericha Schaefera - innego twórcy Diablo - który także chce ponownie zrewolucjonizować gatunek ARPG (i wybiera się na GDC).

Read this next