Japońska strategia Disgaea 2 trafi na PC

Z odświeżonym interfejsem.

Przedstawiciele studia Nippon Ichi Software poinformowali, że 30 stycznia przyszłego roku na PC ukaże się druga część japońskiej serii taktycznych strategii Disgaea.

Produkcja dostępna będzie na maszynach z systemami Windows, Linux i Mac OS. W wersji komputerowej twórcy odświeżą interfejs, który zostanie dostosowany do myszy oraz klawiatury.

Wymagania sprzętowe nie są wysokie - z opublikowanych na Steamie konfiguracji wynika, że do uruchomienia gry będzie potrzebny co najmniej procesor Intel Core2 Duo 2,60 GHz, karta graficzna Nvidia GeForce 9500 GT (lub AMD Radeon HD 5450) i 2 GB pamięci RAM.

Disgaea 2 oryginalnie ukazała się w 2006 roku na konsoli PlayStation 2, zaś trzy lata później tytuł zadebiutował na przenośne PSP.

Akcję produkcji osadzono w Valdime - królestwie, którego pokojowo nastawieni mieszkańcy zostają zamienieni w okrutne bestie. Głównym bohaterem jest Adell - młodzieniec, który w wyniku przypadku udaje się uniknąć przykrego losu. Protagonista rusza z misją uratowania krainy.

Wraz z postępami w rozgrywce chłopak kompletuje drużynę towarzyszy, wraz z którymi walczy z różnego rodzaju przeciwnikami. Same starcia toczą się w turach. Warto zaznaczyć, że wersja PC zawierać będzie trzy niedostępne dotychczas w zachodnich wydaniach postacie - Dark Eclair, Gig i Miabell.

W lutym tego roku na komputerach osobistych ukazała się pierwsza odsłona cyklu. Niewykluczone więc, że w przyszłości pojawią się kolejne.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami