Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Japońska strategia Disgaea z 2003 roku trafi na PC

Premiera w lutym.

Japońska seria taktycznych strategii Disgaea pojawi się na PC - ujawniło studio Nippon Ichi Software. W lutym przyszłego roku na Steamie ukaże się pierwsza odsłona tej serii - Disgaea: Hour of Darkness.

Dla „definitywnej” odsłony na komputery osobiste przygotowano odświeżony interfejs i oprawę graficzną, choć nadal możliwe będzie korzystanie z klasycznej grafiki - lub wybranie określonych elementów, które chcemy oglądać w ulepszonej formie.

Od czasu oryginalnego debiutu w 2003 roku, Disgaea: Hour of Darkness trafiło także na PlayStation Portable i Nintendo DS. Dodatkowa zawartość z tych konwersji zostanie uwzględniona również na PC.

Na Steamie można już znaleźć skromne wymagania sprzętowe, obejmujące minimalnie procesor Intel Core2 Duo 2,60 GHz i 1 GB RAM.

Taktyczna akcja w grze toczy się na mapach podzielonych na siatkę złożoną z kwadratów. Gracz kontroluje drużynę złożoną z ludzi i potworów, dysponujących różnymi umiejętnościami.

Poniżej trailer oryginału:

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze