Cyberpunk 2077 nadal na wczesnym etapie prac

Trwa ulepszanie narzędzi.

Premierę gry Cyberpunk 2077 zaplanowano wstępnie na lata 2017-2021 i wiele wskazuje na to, że futurystyczna produkcja zadebiutuje raczej bliżej drugiego z tych terminów.

1
Czy te oczy mogłą kłamać?

Już podczas marcowej konferencji, szef studia CD Projekt Red - Adam Badowski - potwierdził, że Cyberpunk 2077 nadal znajduje się w fazie pre-produkcji. Gry nie zobaczymy też na targach E3 w tym roku.

Teraz nowe wskazówki zaoferował Jose Teixeira, odpowiedzialny za efekty specjalne. Przyznał, że przed rozpoczęciem „właściwych” prac, deweloperzy chcą rozbudować dostępne narzędzia.

- Najważniejszą rzeczą jest obecnie zbieranie przez programistów opinii z okresu tworzenia Wiedźmina - mówił w rozmowie z serwisem iDigitalTimes. - Brzmi to może banalnie, ale to była dla nas duża lekcja. Programiści aktualizują narzędzia całkiem drastycznie.

Tymczasem na oficjalnej stronie CD Projektu znaleźć można sporo ogłoszeń o prace, co świadczy o kompletowaniu zespołu do prac nad kolejnymi grami. Wśród ciekawostek jest między innymi „starszy projektant multiplayer”, choć nie wymieniono dokładnie, dla jakiego projektu.

Już Adam Kiciński, prezes CD Projekt, zapewniał podczas wspomnianej konferencji, że przyszłe produkcje studia będą zawierały elementy sieciowe.

Warto pamiętać, że w okresie 2017-2021 polska firma chce także wydać jeszcze jedną, poza Cyberpunkiem, „grę fabularną (RPG) kategorii AAA”. Szczegółów brak.

- Politycznie poprawne byłoby przyznanie, że ze smutkiem żegnamy Geralta - dodał Teixeira. Prawda jest jednak taka, że wszyscy nie mogą się już doczekać kolejnego projektu, czyli Cyberpunk 2077.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami