Rise of the Tomb Raider - Sekrety: Ścieżka Nieśmiertelnych (Syberia)

Wszystkie znajdźki: dokumenty, relikty i wyzwania z tunelu prowadzącego do Kitieżu.

Do tej krótkiej lokacji trafisz po rozwiązaniu zagadki w Planetarium i przebyciu przepaści, która znajduje się na jego końcu. Miejscówka ma charakter przejściowy i prowadzi prosto do Zaginionego miasta - czyli legendarnego Kitieżu.

mapa

Możesz także otworzyć mapę w nowym oknie lub pobrać ją na dysk.

Czeka cię tu walka ze sporą ilością wyjątkowo odpornych przeciwników - dlatego dobrze się wyposaż, a podczas samych potyczek zwracaj baczną uwagę na wybuchowe elementy otoczenia.

744

#Mapa 1

Po wejściu do jaskini przejdź kilka kroków do przodu, po czym zakręć ostro w lewo. Na końcu niewielkiej pieczary powinieneś dostrzec mapę.

745

#Dokument 1

Skieruj się w stronę przejścia do dalszej części jaskini. Na skarpie po lewej dostrzeżesz radziecki dokument (Złamany człowiek).

746

Przejdź przez bramę naprzeciwko, a twoim oczom ukażą się ruiny starożytnej twierdzy. Przeskocz na drugą stronę przepaści i skorzystaj z drewnianej ściany aby wspiąć się wyżej. Podskocz do góry i wbij czekany w miękką część ściany, ostatecznie czepiając się gzymsu u góry.

747

Trzymając się parapetu skręć w lewo - w tym miejscu zobaczysz zgrupowanie Nieśmiertelnych. Chwilowo się nimi nie przejmuj, tylko skocz w lewo, aby chwycić się kolejnego gzymsu. Kontynuuj podróż, dopóki nie dotrzesz na skraj budynku - w tym miejscu odbij się od ściany i wbij czekany w lodową skałę po lewej. Dzięki temu wejdziesz na półkę skalną.

748

Przeskocz na kolejny fragment lodowca - po chwili bryła lodu odpadnie od ściany, przez co Lara spadnie na niższy poziom jaskini. Przeciśnij się przez zamarzniętą szczelinę, a znajdziesz się na samym dole groty.

749

Idź przed siebie, a następnie wskocz na gzyms po prawej. Przejdź po nim w lewo, po czym wskocz na kolumnę powyżej i wejdź po niej na wyższą kondygnację budynku. Skręć w głąb jaskini, po kilku metrach wbijając czekany w zmarzlinę. Wespnij się po niej na sam szczyt - w ten sposób staniesz na oblodzonej belce.

750

Wskocz na rzeźbę przedstawiającą wielką głowę, czepiając się ust kolosa. Obejdź obiekt dookoła, a natrafisz na skalną półkę, na której płonie ognisko. Możesz rozbić tu obóz (Sala Strażników) i ulepszyć umiejętności Lary.

751

#Dokumenty 2

Idź przed siebie, po czym przejdź po kładce na drugą stronę przepaści. Podejdź do wąskiego gzymsu po lewej stronie jaskini, a następnie dostań się na jego drugą stronę. W niewielkiej szczelinie po prawej znajdziesz mongolskie dokumenty (Ucieknij).

752

Idź dalej, a przed sobą zobaczysz starożytny most rozciągający się nad przepaścią. Tuż obok powinieneś dostrzec także ognisko - warto rozbić tutaj obóz (Lodowy klif). Kiedy się zagrzejesz, wskocz na linę i przenieś się na dolną kondygnację mostu.

753

Przejdź po parapecie w lewo, a następnie przeskocz przez dwa kolejne drągi aby chwycić się gzymsu obok. Podskocz do góry i wbij czekany w miękką ścianę, ostatecznie chwytając się kolejnego z wystających elementów. Gdy Lara zostanie złapana przez jednego z nieumarłych wojaków, spróbuj zabić go przy pomocy czekanów.

754

W tym momencie czeka cię potyczka z kilkoma wyjątkowo odpornymi wrogami. Możesz zabić ich w dowolny sposób - korzystając z konwencjonalnej broni, jak również walki wręcz czy okolicznych, łatwopalnych dzbanów z ogniem greckim.

755

Idź przed siebie, zabijając kolejnych przeciwników. Ostatecznie wpadniesz w pułapkę - wszystkie wyjścia zostaną zablokowane przez ogień, a przeciwko tobie stanie czterech Nieśmiertelnych (dwóch łuczników oraz dwóch wojowników). Walka odbędzie się na krótkim dystansie, dlatego warto skorzystać ze strzelby lub pobliskich kadzi z ogniem greckim. Gdy pokonasz wojaków walczących wręcz, strzelcy sami do ciebie zejdą, tym samym stając się łatwymi celami.

756

#Dokument 3

Kiedy wrogowie zostaną pokonani, przejdź po schodach do następnej lokacji - z prawej strony zauważysz mongolski dokument (Światła w ciemności).

757

#Relikt 1

Tuż obok, na skarpie nad przepaścią zauważysz niewielki kuferek, a w nim - relikt (Tajemnicza statuetka).

758

#Dokument 4

Po lewej stronie budynku, z którego wyszedłeś, znajduje się skała górująca nad przepaścią. Wejdź na nią, a znajdziesz mongolski dokument (Bezpieczne przejście).

759

Podejdź do wieży naprzeciwko i wejdź na schody po lewej. Skorzystaj z kładki aby skoczyć w przepaść i wbić się czekanami w lód obok. Wespnij się na szczyt, a następnie przejdź przez szczelinę w skale.

760

Po chwili znajdziesz się w jaskini z bardzo śliskim podłożem. Lara szybko się poślizgnie - aby ją uratować, na skraju skarpy musisz skoczyć w górę i zamocować czekan z linką w uchwycie u góry groty. Dzięki temu wskoczysz na dach budynku - kiedy ten się zawali, trafisz do ostatniej lokacji w grze. Witaj w Zaginionym mieście!

761

Wyzwanie: Wróg mojego wroga

To wyzwanie będziesz mógł zrealizować dopiero po dostaniu się na most w drugiej połowie Ścieżki Nieśmiertelnych. Kiedy jeden z nieumarłych żołnierzy wciągnie Larę do ruin, najpierw pokonaj wszystkich okolicznych wrogów, a następnie rozejrzyj się po okolicy. W lokacji znajduje się kilka palenisk, obok których umieszczono czary z łatwopalną cieczą. Twoim celem jest podpalenie sześciu takich obiektów.

762

Pierwsze palenisko znajdziesz na szczycie muru, na południowo-wschodnim skraju ruin.

763

Drugie palenisko znajduje się na tym samym placu, na wschodnim murze, tuż nad bramą do dalszej części lokacji.

764

Aby podpalić trzecie palenisko, musisz przejść do następnej sali i na północno-zachodnim jej skraju odszukać ścianę zabitą deskami ze sznurem. Strzel w obiekt z łuku, tym samym usuwając przeszkodę, a następnie puść ognisko z dymem.

765

Czwarte palenisko zauważysz po drugiej stronie ruin, dokładnie naprzeciwko. Musisz strzelić w zbiornik pod dzwonem na szczycie wieży.

766

Piąte palenisko umieszczono nieco dalej - musisz wyjść z ruin poprzez bramę za miejscem zasadzki Nieśmiertelnych. Wówczas obróć się do tyłu: u góry po prawej stronie dojrzysz zbiornik z greckim ogniem. Wystarczy go zniszczyć, a pochodnia sama się zapali.

767

Ostatnie z palenisk znajduje się tuż obok, po przeciwnej stronie bramy. Aby do niego dotrzeć, musisz zniszczyć drewnianą barykadę w oknie. Kiedy to zrobisz, dokończenie misji będzie banalnie proste.

768

Następnie: Rise of the Tomb Raider - Sekrety: Komnata egzorcyzmu (Zaginione miasto)

Powrót do spisu treści: Rise of the Tomb Raider - Poradnik, Solucja - opis przejścia i wszystkie sekrety

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami