Rise of the Tomb Raider - Syria: Zaginiona świątynia i grobowiec, ukryta oaza

Opis przejścia: udajemy się do Syrii, poszukując świątyni proroka.

Ta minimisja ma charakter retrospekcji - cofniesz się o kilka lat do tyłu, dzięki czemu dowiesz się o obsesji ojca Lary oraz jej wyprawie do Syrii. Stanowi ona wstęp do dłuższego zadania odbywającego się w tym upalnym kraju.

10

Po rozpoczęciu zadania i obejrzeniu curscenki od razu skręć w lewo i podejdź do ściany naprzeciwko. Podskocz do góry aby chwycić się ustępu skalnego, a następnie wejdź wyżej i skręć w prawo, zmierzając do skraju grani. Ostatecznie podskocz do góry, aby znaleźć się na szczycie.

11

Podciągnij się do góry i podejdź do okna. Na prawo od niego możesz znaleźć niewielką szkatułkę z pierwszą znajdzką w grze - reliktem w postaci krzyża. Jego zdobycie nie jest obowiązkowe, ale z pewnością satysfakcjonujące.

12

Przeczołgaj się na drugą stronę wspomnianego wcześniej okna, a następnie wejdź do pieczary. Kiedy podejdziesz do monolitu, wyświetli się cutscenka.

13

Wewnątrz zaginionego grobowca czeka cię łatwa zagadka logiczna - musisz znaleźć co najmniej trzy freski aby odczytać monolit stojący pośrodku sali. W sumie w pomieszczeniu znajdują się aż cztery malowidła - jeśli masz problem z ich znalezieniem, skorzystaj z klawisza instynktu aby je podświetlić.

14

Gdy zapoznasz się z co najmniej trzema freskami, Lara awansuje na wyższy poziom znajomości języka greckiego. Ta umiejętność pozwoli jej na odczytanie centralnego monolitu, jak również wielu innych spotykanych w dalszej części gry.

15

Kiedy informacja z monolitu zostanie przetłumaczona, rozejrzyj się po podłodze, aby odnaleźć mieszek z monetami. Podnieś go, a następnie wejdź do bocznej alkowy. W ścianie naprzeciwko z pewnością dostrzeżesz promyki światła - przebij ją więc czekanem, aby dostać się do ukrytej oazy.

16

Chociaż widok jest piękny, postaraj się nie zabawić tu zbyt długo. Od razu skręć w lewo i skieruj się w stronę ruin akweduktu. Podchodząc do kolumny nauczysz się nowej sztuczki - wciskając klawisz skoku dwukrotnie przy ścianie jesteś w stanie się od niej odbić, tym samym dostając się wyżej. Skorzystaj z tej umiejętności aby chwycić się cegieł u góry.

18

Skręć w lewo i podskocz wyżej, a następnie wykonaj sus w stronę przeciwległej kolumny. Wespnij się po niej na samą górę, po czym spróbuj przejść po drewnianej belce. Kiedy ta się złamie, wykonaj dwa szybkie skoki - jeden na platformę poniżej, a drugi na skalną półkę, która znajduje się naprzeciwko.

19

Dalsza trasa nie jest szczególnie skomplikowana: zeskocz na gładki głaz poniżej, po czym skręć w lewo i doskocz do gzymsu z kolumnami. Obróć się w prawo i doskocz do przeciwległego gzymsu, po czym wespnij się na niego. Jesteś już prawie u celu.

20

Spójrz naprzeciwko - wejście do grobowca proroka znajduje się dokładnie przed tobą, u góry. Aby się tam dostać, musisz ponownie wykonać podwójny skok i uczepić się wystającego gzymsu. Gdy na nim staniesz, wejdź do mrocznej jaskini i przejdź przez nią.

21

Na samym końcu korytarza czeka cię przeszkoda, którą możesz rozwalić kilkoma celnymi kopniakami. Oto pieczara, w której pochowano poszukiwanego przez ciebie proroka.

Następnie: Rise of the Tomb Raider - Syria: Grobowiec proroka

Powrót do spisu treści: Rise of the Tomb Raider - Poradnik, Solucja - opis przejścia i wszystkie sekrety

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami