Aktualizacja GTA 5 na PC rozwiązuje problemy z płynnością

Łatka może wpłynąć na mody.

Studio Rockstar opublikowało nową aktualizację Grand Theft Auto 5 w wersji PC, rozwiązując problemy z liczbą klatek na sekundę, wprowadzone w ostatniej łatce GTA Online.

Część graczy zauważyła, że po instalacji patcha 1.28 płynność rozgrywki w GTA Online na PC uległa zmniejszeniu. Deweloperzy zapewniają, że udało się zidentyfikować i wyeliminować przyczynę kłopotów.

Rockstar przypomina, że instalacja aktualizacji może negatywnie wpłynąć na zainstalowane modyfikacje, przeznaczone dla trybu offline.

„Warto wspomnieć, że projekty modderów są z definicji nieautoryzowane, więc mogą zostać zepsute przez aktualizacje oraz wpływać na stabilność gry” - wyjaśniano jeszcze w maju.

„Naszym głównym celem jest ochrona GTA Online przed modami dającymi nieuczciwą przewagę czy zaburzającymi rozgrywkę.”

„Od zawsze doceniamy kreatywne starania społeczności twórców modyfikacji i nadal miło wspominamy inwazję zombie i mapę z oryginalnego GTA w GTA 4 czy też inne klasyki. Mówiąc wprost: nasze podejście w tej sprawie nie zmieniło się od czasów GTA 4.”

Także i teraz Rockstar zapewnia, że wszelkie problemy z modyfikacjami nie są zamierzone, lecz po prostu trudne do uniknięcia, ponieważ deweloperzy nie są w stanie kontrolować autorskich projektów graczy podczas łatania gry.

Masz chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami