Odświeżone Darksiders 2 trafi zimą na PlayStation 4 i Xbox One

Możliwy także port „jedynki”.

Firma Nordic Games zdecydowała się podać szczegóły na temat odświeżonej wersji gry akcji Darksiders 2, o której mówi się już od lutego tego roku.

1
Nowa grafika będzie jaśniejsza

Nowy projekt - zatytułowany Darksiders 2 Deathinitive Edition - ukaże się zimą na PlayStation 4 i Xbox One, łącząc podstawową grę i wszystkie wydane DLC (dzięki, Polygon).

Za prace odpowiadają deweloperzy ze studia Gunfire Games, w tym wielu weteranów, którzy zajmowali się oryginałem w Vigil Games. Usprawniają całość o grafikę w rozdzielczości 1080p, lepsze oświetlenie oraz ładniejsze modele postaci i lokacje.

Nordic Games przejęło prawa do licencji Darksiders po bankructwie poprzedniego wydawcy - firmy THQ. Firma zastanawia się też nad przygotowaniem odświeżonej wersji pierwszej odsłony serii, a możliwe, że także nad produkcją całkiem nowej części. Nie podjęto jednak ostatecznych decyzji.

Vigil Games powstało w 2005 roku i wkrótce zostało zakupione przez THQ. Ta firma zbankrutowała jednak w 2013 r., a część deweloperów przeszła do Cryteka, formując Crytek USA. Jednak i ten oddział wkrótce zamknięto, więc twórcy założyli własne studio - Gunfire Games.

Druga część Darksiders opowiada o przygodach Śmierci - jednego z jeźdźców apokalipsy. Poruszamy się po dużych lokacjach, eliminując kolejnych wrogów i zbierając punkty doświadczenia. Akcję obserwujemy w perspektywie TPP.

2
Screen z nowej wersji

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami