Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jeśli Nordic zajmie się Darksiders 3, gra ukaże się najwcześniej za dwa lata

„Potrzebowalibyśmy partnera.”

Dyrektor działu rozwoju biznesu Nordic Games, Reinhard Pollice, zasugerował, by gracze nie spodziewali się premiery Darksiders 3 w ciągu najbliższych dwóch lat.

Przypomnijmy - w kwietniu studio Nordic wykupiło część tytułów, które należały wcześniej do THQ. Znalazły się wśród nich m.in. Red Faction, Supreme Commander oraz Darksiders.

Darksiders 2 wysoko zawiesiło poprzeczkę

W rozmowie z dziennikarzem serwisu Joystiq, deweloper przyznał, że studio bardzo ostrożnie wybierze serię, która doczeka się kontynuacji. Sam najchętniej zająłby się nową częścią Deadly Creatures.

Stwierdził również, że firma nie poradziłaby sobie samodzielnie z produkcją dużego tytułu, jakim z pewnością byłaby trzecia odsłona Darksiders. Twórcy musieliby zwrócić się do kogoś o pomoc.

- Darksiders jest naprawdę duże. Wiemy, że potrzebowalibyśmy partnera. Silnej drużyny deweloperów, która potrafiłaby stworzyć wielką grę akcji - powiedział Pollice. - Oczywiście kontaktowaliśmy się z byłymi członkami Vigil Games, jeżeli byliby dostępni, to z pewnością chcielibyśmy ich zaangażować w projekt.

- Jeżeli, rzecz jasna, dostaną pozwolenie, ponieważ część z nich znalazła już zatrudnienie, niektórzy przeszli do studia Crytek. Nie spodziewałbym się Darksiders 3 przed upływem co najmniej dwóch lat - dodał przedstawiciel Nordic Games.

Zaznaczył również, że dopiero niedługo przed tegorocznymi targami E3 pracownicy otrzymali kod źródłowy i inne elementy niezbędne do produkcji gry. Dopiero za kilka miesięcy zespół zastanowi się „w jakim pójść kierunku”.

- Chcemy dać fanom to, co poznali i polubili, ale chcielibyśmy też wprowadzić coś nowego, wnieść wszystko na nowy poziom. Coś, czego gracze oczekiwaliby od kontynuacji. Wiemy, że musimy pójść krok do przodu - zakończył Pollice.

Darksiders to seria gier akcji stworzona przez Vigil Games. Przed bankructwem wydawnictwa THQ ukazały się dwie części serii.

Komentarze