Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serie Darksiders oraz Red Faction przejęte przez szwedzkie Nordic Games

Inne informacje z aukcji THQ: Homeworld kosztował 1,35 mln dolarów.

Poznaliśmy kolejne rezultaty zakończonej niedawno drugiej licytacji majątku THQ. Wczoraj pisaliśmy już o przejęciu serii Homeworld przez Gearbox Software, dzisiaj dowiadujemy się, że szwedzka firma Nordic Games kupiła m.in. prawa do Red Faction i Darksiders.

Za kwotę 4,9 mln dol., firma nabyła wyżej wymienione licencje, ale także prawa do MX vs ATV, Destroy all Humans!, Summoner, Marvel Super Hero Squad, Supreme Commander, Full Spectrum Warrior czy Juiced.

W odpowiedzi na zapytanie Eurogamera, Philipp Brock z Nordic Games wystosował oświadczenie:

„W kwestii kilku tytułów sprawy wciąż pozostają otwarte, więc nie jesteśmy gotowi na podanie pełnej listy. Gdy wszystko zostanie już uzgodnione (w połowie maja), opublikujemy pełną listę licencji, które kupiliśmy.”

Biorąc przykład z Gearbox Software, Nordic uruchomiło specjalny dział na forum dyskusyjnym, przeznaczony na „rozmowy o markach THQ”.

Ujawniono także, że zakup licencji na Homeworld kosztował Gearbox Software 1,35 mln dol., a 505 Games kupiło prawa do platformówki Drawn to Life na Nintendo DS, za 300 tys. dol.

Nordic Games wydaje gry przygodowe (Broken Sword: The Sleeping Dragon, Missing: Since January, Sam & Max Season One, The Book of Unwritten Tales), funkcjonuje także pod markami DreamCatcher i JoWooD (Painkiller: Overdose, SpellForce: The Order of Dawn, The Guild 2). W lipcu za sprawą szwedzkiej firmy ukaże się Deadfall Adventures od polskiego studia The Farm 51.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze