3D Realms odkupi prawa do Duke Nukem? - raport

Spór sądowy dobiega końca.

Firma Apogee Software, Ltd., operująca od 1994 roku jako 3D Realms, ma szansę odzyskać prawa do serii Duke Nukem, odsprzedane wcześniej do Gearbox Software.

2

Prawa sprzedano do Gearbox, gdy to studio kończyło prace nad Duke Nukem Forever, wydanym później ku rozczarowaniu krytyków i wielu graczy.

3D Realms nabyło następnie firmę deweloperską Interceptor, ujawniając tytuł o nazwie Duke Nukem: Mass Destruction. Gearbox natychmiast odpowiedziało pozwem sądowym, zarzucając korzystanie z licencji, która została przecież sprzedana. Pozwani przyznali się do winy i tłumaczyli pomyłką.

Interceptor zapewniało, że nigdy nie planowało produkcji gry Duke Nukem, a nowy tytuł zapowiedziano następnie jako izometryczną strzelankę z elementami RPG - Bombshell.

Teraz jeden z użytkowników forum dyskusyjnego NeoGAF dotarł do aktualnych dokumentów sądowych, z których wynika, że Interceptor wypracowało ugodę z Gearbox, a prawa do licencji Duke Nukem mogą zostać odsprzedane.

„Strony uzgadniają, że Sprzedawca może odkupić licencję Duke Nukem za kwotę identyczną z ceną sprzedaży” - napisano w materiałach. Obie firmy mają 30 dni na ustalenie ostatecznych warunków.

Z tego samego źródła dowiadujemy się jak wyglądało Duke Nukem: Mass Destruction. Poniżej jedyny screen z Księciem.

Interceptor potwierdziło w oświadczeniu dla Eurogamera, że ewentualne odzyskanie licencji nie zmieni założeń Bombshell, a twórcy są dumni z postępujących prac.

1

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami