Nintendo po raz pierwszy od czterech lat kończy rok z zyskami

9,5 mln sprzedanych Wii U.

Nintendo poinformowało w raporcie finansowym, że zakończyło rok fiskalny z zyskiem - po raz pierwszy od czterech lat.

1
Złotych monet nigdy za wiele

W ubiegłym roku zanotowano stratę na poziomie ok. 193 mln dol., ale w ostatnich 12 miesiącach udało się już wypracować ok. 344 mln dol. „na plusie”.

W tym okresie sprzedano 9 mln konsol 3DS (w tym 2DS i nowego modelu - New 3DS). Łącznie wyniki przenośnej konsoli od dnia debiutu wynoszą już 52 mln egzemplarzy, co nadal stanowi rezultat znacznie niższy niż DS - z 154 mln.

Japońska korporacja dodaje, że zainteresowanie starszymi 3DS nie wzrosło w spodziewanym stopniu przed premierą New 3DS, ale nowy model miał „dobry start i nadal sprzedaje się dobrze”.

Mniej zachęcające są rezultaty Wii U. Stacjonarna konsola znalazła 3,6 mln nabywców w zakończonym 31 marca roku fiskalnym. Łączna sprzedaż od premiery osiągnęła tym samym poziom 9,54 mln.

Jeśli mowa o grach: Pokémon Omega Ruby i Alpha Sapphire to razem 9,94 egzemplarzy w rękach graczy. Super Smash Bros. na 3DS to kolejne 6,75 mln, a na Wii U - 3,65 mln. Mario Kart 8 osiągnęło 5,11 mln.

Nintendo prognozuje sprzedaż Wii U na poziomie 3,4 mln i 7,6 mln 3DS w obecnym roku fiskalnym, a także kolejne zyski. Wśród planowanych tytułów znajdują się następna odsłona Fire Emblem, a także Xenoblade Chronicles X, Splatoon, Yoshi's Woolly World czy Mario Maker i następne DLC do Mario Kart 8.

Pod koniec tego roku ukażą się pierwsze tytuły mobilne tworzone we współpracy z DeNa. Co interesujące, Nintendo udzieliło także licencji na swoje postacie, do wykorzystania w parkach rozrywki firmy Universal.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Powiązane gry

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami