Warsztat Steam umożliwia sprzedawanie modów do gier

Na razie tylko do Skyrima.

Warsztat Steam (Steam Workshop) umożliwia sprzedawanie modów, map czy przedmiotów do gier, pozwalając zarobić na ciężkiej niekiedy pracy.

1
80 czarów za 5,50 euro? Sam Skyrim jest obecnie tańszy.

Dostęp do opcji muszą jednak uruchomić twórcy danego tytułu. Funkcja zadebiutowała wczoraj w popularnym Skyrimie, a sama gra została przeceniona a 75 procent. Wydawca określa też, jaka część kwoty zakupu trafi do twórców. W przypadku produkcji Bethesdy jest to tylko 25 procent.

Pobieranie opłat za mody nadal jest opcjonalne i projekty wciąż można oferować za darmo. Za pomocą wbudowanego systemu ustalimy jednak dowolną cenę.

Listę modyfikacji do Skyrima znaleźć można na dedykowanej stronie w Warsztacie. Ogromny projekt Falskaar pobierzemy bez opłat, ale kupić można modele broni i zbroi czy iNeed, wprowadzający potrzebę picia i jedzenia.

Nowa opcja wywołała pewne kontrowersje wśród graczy przyzwyczajonych do darmowego pobierania modów, ale funkcja potencjalnie daje twórcom możliwość zarobku na własnej pracy.

Gracze już od dłuższego czasu zarabiają w Team Fortress 2 czy Dota 2 poprzez sprzedaż własnych przedmiotów. Ta opcja została w styczniu rozszerzona o produkcje, których wydawcą nie jest Valve.

Reklama

Skocz do komentarzy (20)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (20)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami